בעקבות ממצאי דוח מבקר המדינה דורשת התנועה לאיכות השלטון מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירה פלילית נגד השר בן אליעזר וראש הממשלה אהוד אולמרטדו"ח מבקר המדינה חשף את מעורבותו של שר התשתיות – בנימין (פואד) בן אליעזר, באמצעות אנשי לשכתו, בקידום ענייני העסקה של אנשים מסוימים בחברות הכפופות למשרדו. ובאופן דומה, את מעורבותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט , כשר התעשיה והמסחר בקידום ענייניו של מי שהיה חבר מרכז ליכוד באותה העת – רחמים בן שושן.

במכתבה מתייחסת עוה"ד דפנה קירו כהן לדו"ח מבקר המדינה המדינה 58א, שפורסם אמש הנוגע, בין היתר, לתופעת הנפוטיזים, על גווניה השונים (קירבת משפחה או קירבה פוליטית). "תופעה מדאיגה וחמורה ביותר, בעיקר בשל הפוטנציאל ההרסני שבה, לאיכותו ותפקודו של המגזר הציבורי. אין ספק, כי יש להלחם בתופעה זו בכל הכלים העומדים לרשותנו. מכל מקום, אחד מביטוייה החמורים של התופעה, באה לידי ביטוי במעורבותו של שר התשתיות – בנימין (פואד) בן אליעזר, באמצעות אנשי לשכתו, בקידום ענייני העסקה של אנשים מסוימים בחברות הכפופות למשרדו.""במציאות בה נקבע כי מינויים פוליטיים הנו מעשה המקים אחריות פלילית (מקרה צחי הנגבי), ונוכח הנחיית היועץ המשפטי האמורה, מבקשת התנועה לאיכות השלטון מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית כנגד השר בן אליעזר.

באופן דומה, מבקשת התנועה לפתוח בחקירה פלילית גם כנגד ראש הממשלה, אולמרט על מעורבותו, כשר התעשיה והמסחר בקידום ענייניו של מי שהיה חבר מרכז ליכוד באותה העת – רחמים בן שושן", אומרים בתנועה.