עתירה לבג"ץ נגד העברת השיריוניות

הפורום המשפטי מאיים לעתור לבג"צ נגד העברת השיריוניות הרוסיות לרש"פ, "קבלת ההחלטה נגד עמדת מערכת הביטחון הינה בלתי סבירה בעליל".

אליה שילה , י"א בכסלו תשס"ח

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה לראש הממשלה ותבע ממנו לשנות את ההחלטה על העברת השיריוניות לרשות, הפורום מאיים לעתור לבג"צ - "קבלת ההחלטה נגד עמדת מערכת הביטחון הינה בלתי סבירה בעליל".

מנכ"ל הפורום נחי אייל כתב לאולמרט כי חובה עליו ללמוד מן הדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד שביקר קשות את קבלת ההחלטות בעניני חוץ וביטחון, וקבע כי יש לנקוט נוהל מסודר רציני ומעמיק.

"קבלת החלטה בעלת השלכות צבאיות משמעותיות תוך התעלמות מעמדת מערכת הביטחון חורגת באופן קיצוני ממתחם הסבירות". הפורום המשפטי נערך לעתור לבג"צ כדי לחסום את ההחלטה שעלולה לפגוע בבטחון המדינה ואזרחיה.

למרות התנגדות מערכת הביטחון אישר ראש הממשלה העברת 50 שיריוניות מרוסיה לרש"פ. אלה ימוקמו בבירת הטרור בשומרון שכם.

את החלטתו קיבל ראש הממשלה למרות התנגדות צה"ל והשב"כ. התנגדות זו נובעת מחשש כבד לחזרה על מתווה העבר בו העבירו ישראל וארצות הברית לידי הרש"פ אמצעי לחימה ומודיעין, ועם השתלטות החמאס על רצועת עזה הועברו לידיו.

כזכור, דיווחנו כאן לפני חודשים אחדים על שימוש שעושה החמאס באמצעי מודיעין אמריקאיים שהועברו לרש"פ בימי המהלכים המדיניים אך נפלו לידי החמאס עם השתלטותו על רצועת עזה.