לוחמים בגולני: אנו מסתכנים ורה"מ משחרר

קבוצת לוחמים מאחד הגדודים בחטיבת גולני שיגרו לנשיא המדינה שמעון פרס מכתב מחאה נגד שחרורם של מחבלים במסגרת המחוות להנהגת הרש"פ.

, ט"ז בכסלו תשס"ח

קבוצה הכולללת כמה עשרות לוחמים מאחד הגדודים בחטיבת 'גולני' שיגרה היום מכתב מחאה לנשיא המדינה, שמעון פרס, ובו קבלו על שחרורם של מחבלים כמחווה לרשות הפלשתינית ולעומד בראשה אבו מאזן.

על פי דיווח בערוץ 10 גוללו הלוחמים במכתבם לנשיא את הסיכון היומיומי, ובעיקר הליילי, אותו הם נוטלים כשהם יוצאים למבצעים בכפרי הרש"פ ביהודה ושמרון וברצועת עזה כדי ללכוד מחבלים מבוקשים, אך אלה מוצאים את עצמם שבים לבתיהם בעסקאות שחרור עליהם מחליט הדרג המדיני במסגרת המחוות לקראת ועידת אנאפוליס.

נזכיר כי לקראת הועידה החליט ראש הממשלה לשחרר 450 מחבלים כמחווה ליו"ר הרש"פ אבו מאזן. המחווה זכתה לאישור הממשלה, אך לפי שעה היא מעוכבת לבקשת אנשי אבו מאזן שביקשו שהשחרור יבוצע לאחר הועידה כדי שאבו מאזן יהיה בין מקבלי פניהם של המחבלים המשתחררים.

החיילים המוחים בפני הנשיא קובעים כי הם רואים כזכות את מלאכת איתור ולכידת המחבלים ואינם מתכווים להביע במכתב זה דעה פוליטית כזו או אחרת, אלא אך ורק להביע את מחאתם ותחושתם לפיה השחרורים והמחוות הופכים את פעילותם מסכנת החיים לכאורה לפעולת שווא.