429 מחבלים בדרך לחופש

הבוקר ישוחררו 429 מחבלים מבית הסוהר קציעות. 408 מהם יועברו למחסום ביתוניא ו-21 מהם, למעבר ארז.

תגיות: גלעד שליט
עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשס"ח

בשעות הבוקר ישוחררו 429  מחבלים מבית הסוהר קציעות. 408 מהם יועברו למחסום ביתוניא ו-21 מהם, למעבר ארז. משרות בתי הסוהר נמסר כי בימים האחרונים זוהו האסירים, נבדקו רפואית, פגשו את נציגי הצלב האדום וחתמו על התחייבות לאי עיסוק בטרור.

מהשב"ס נמסר כי "למחבלים אין דם על הידיים" והם שפוטים על עבירות בטחוניות שונות, חלקם נאסרו לתקופה של עשר שנים.

כזכור הרמטכ"ל גבי אשכנזי התנגד לשחרור, אשכנזי אמר בישיבת הממשלה כי הוא מתנגד לשחרור האסירים הפלשתינים שאותו אישרה הממשלה. ע"פ הדיווח אשכנזי יצא נגד שחרור המחבלים בסיטונות, כלשונו, וסבר כי השחרור יפגע במאמצים לשחרר את החייל גלעד שליט.

תא"ל (מיל.) יחיעם ששון, לשעבר ראש המטה ללוחמה בטרור במועצה לביטחון לאומי, כינה בראיון לערוץ 7 את מהלך הממשלה כ"פעולה לא נכונה", "האווירה הכללית שקיימת היום בעיקר בהמשך לוועדת אנאפוליס היא אוירה של אשליה.הערבים לא ממש רוצים, וודאי שלא מסוגלים להגיע לשלום, הועדה וכל מה שהתרחש בעקבותיה הם הלוואת זמן בשוק השחור שלוקחת ממשלת ישראל מאבו מאזן ואנו נשלם עליה ריבית רצחנית. שחרור האסירים כמחווה לערבים, להערכתי היא מעשה של טעות. כל המחוות שעשינו לפלסטינים בשנים האחרונות הסתברו כבלתי רלוונטיות ולא אפקטיביות. הגישה הזאת - לתת לפלסטינים כדי לייצור אצלם מוטיבציה חיובית התרסקה פעם אחר פעם והתמוטטה סופית, זו גישה שאינה מחוברת למציאות".