גם ח"כ מרציאנו קרא לחיזוק ירושלים

ח"כ יורם מרציאנו מהעבודה קרא לשלמות הבירה ואמר "היום אני מסתכל על המנהיגים ולא מאמין איך אפשר לוותר על הנכס היהודי של עם ישראל?

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשס"ח

חברי מפלגות שונות הגיעו אמש לאירוע "ONE ירושלים" והתחייבו לשלמות ירושלים ופעול לחיזוקה. השר לשעבר נתן שרנסקי, העומד בראש התנועה אמר, "כאשר ירושלים בסכנה אנחנו מתגייסים לקרב- מתי ירושלים בסכנה? כשאויבים מאיימים? תמיד הם מאיימים, אבל כאשר בא הרגע כשאחד ממנהגי ישראל מדבר על החלוקה אז אנחנו בסכנה אמיתית. כך עשינו כשירושלים הייתה בסכנה בקמפ דייוד. באו 450000 איש והפגינו נגד החלוקה. היום אנחנו עוד פעם במצב שיש אנשים שמעיזים לכך. וחשוב שנתגייס ונגן עליה. זה מאוד סמלי כשיש חכים מכל הסיעות, ירושלים נמצאת מעל מחלוקת פוליטית והיא חשובה מכל מפלגה", אמר.

"ירושלים חשובה מבחינה פוליטית היסטורית דמוגרפית,כלכלית, אבל קודם כל היא בסיס הזהות שלנו לב העם היהודי. זה לא מיקרי כשאני עמדתי בבית משפט ברוסיה ושופט אמר לי מה יש לך להגיד אמרתי לכם אין לי מה להגיד אבל לעם שלי אומר:" לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

ח"כ זאב אלקין מקדימה לא שבע רצון מהתוכניות שמציעים חברי מפלגתו, "יש רגעים בחיי כל איש שניכנס לפוליטיקה שבהם הוא צריך להבין שיש נושאים שהם לא בפוליטיקה כמו ירושלים. אין קואליציה ואופוזיציה בנושא ירושלים. כנסת ישראל לא תיתן לחלק את ירושלים. לא במקרה חתמו 70 חכים על ההתחייבות הזאת. לא ניתן לנהל מו"מ על דברים שהם בלב של העם היהודי. ירושלים היא לא עסקת נדלן. אחדותה של ירושלים ועתידה כשלמה ומאוחדת".

"ירושלים היא העוגן שורש חייו של העם היהודי מזה למעלה משלשת אלפים שנים בירתה של עם ישראל לנצח נצחים" – מדברי אריאל שרון כשהיה רוה"מ אני ממליץ לחלק מאנשי מפלגתי שמתיימרים להציג את משנתו של אריאל שרון להבין שמי שמציג את ירושלים לחלוקה לא ראוי להנהיג את המדינה".

ח"כ יורם מרציאנו מהעבודה הפתיע בבואו לכנס ואמר "היום אני מסתכל על המנהיגים ולא מאמין איך אפשר לוותר על הנכס היהודי של עם ישראל? אני איש מפלגת העבודה גאה. אם בן גוריון היה רואה את מעשי המנהיגים היה מסתכל עליהם כמו מטורפים. אני איש של יצחק רבין שגם לא היה מדבר על ירושלים. אני איש של שלום אבל מי שמדבר על ירושלים לא רוצה שלום. העם היהודי רוצה שלום ומתנגד לחלוקת ירושלים .ירושלים בירת ישראל תישאר מאוחדת לנצח נצחים".

כתבנו בכנסת מציין כי בשבוע שעבר התראיין ח"כ מרציאנו לערוץ אל ג'אזירה בכנסת אך בתום הראיון סירב להתראיין בנושא שלמות ירושלים לערוץ 7.