18 רקטות קסאם נחתו באזור שדרות

מחבלים שיגרו הבוקר 17 רקטות קסאם לעבר העיר שדרות. שתיים מהרקטות נחתו בעיר - והיתר נפלו בשטחים פתוחים. 5 בני אדם נפצעו באורח קל.

בן שאול , ג' בטבת תשס"ח

מחבלים שיגרו הבוקר 18 רקטות קסאם לעבר העיר שדרות. שתיים מהרקטות נחתו בעיר - והיתר נפלו בשטחים פתוחים באזור שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. ממד"א נמסר כי שתי נשים לקו בחרדה. פלוגות סלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממיות וגדודי אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי נטלו אחריות לירי.

בפיצוץ רקטת קסאם האחרונה שנחתה בשדרות נפגעו 3 נשים באורח קל, אחת מרסיסים ברגלה, אחת מצלצולים באוזניה ואישה נוספת נפגעת חרדה. הפצועות פונו לבית החולים 'ברזילי' באשקלון, נפגעת החרדה פונתה למרכז לטיפול בנפגעי חרדה בעיר.

מנכ"ל מגן דוד אדום, אלי בין, הורה להעלות את רמת הכוננות בשדרות לרמה הגבוהה ביותר. זאת, בעקבות מטח רקטות הקסאם שנורה הבוקר לעבר העיר. ממד"א נמר כי יוכפל מספר האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ בתחנה.

אתמול דווח כי לפחות 10 מחבלים נהרגו בפעילות של צה"ל נגד תשתיות הטרור בצפון ובדרום רצועת עזה. כוחות שיריון מגדוד "ברק" ולוחמי חטיבת "גולני" פעלו בצפון הרצועה, במרחבי השיגור באיזור בית-חנון.

הכוחות זיהו חוליית מחבלים בקירבתם ופתחו לעברה בירי. שני מחבלים נהרגו ושניים נפצעו. במקום נמצאו שלושה משגרי רקטות. לפנות בוקר יצאו הכוחות מהאיזור.

תגובות למטח הקסאמים:

ח"כ צבי הנדל, חבר ועדת חוץ ובטחון (איחוד לאומי), אומר כי מטווח טילי הקסאם מהווה תזכורת לאזהרות זרועות הביטחון, כי כל נסיגה מיהודה ושומרון תוביל להשתלטות החמאס, כמו בעזה, ולנפילה מדוייקת ואכזרית של טילים בריכוזי האוכלוסיה של מרכז הארץ. לדבריו, "זו גם תזכורת נוספת לכך שהמשך כהונתו של אולמרט מהווה סכנה גדולה למדינת ישראל".

ח"כ סילבן שלום (ליכוד) אומר כי ממשלת ישראל מפקירה את תושבי שדרות מתוך שיקולים פוליטים ואישיים. לדבריו, "הממשלה נמנעה מפעולה צבאית לפני אנאפוליס כפי שעכשיו היא נמנעת לפני וינוגרד. ככל שנמשיך לחכות המצב בדרום יתדרדר והמחיר שנשלם יהיה גבוה בהרבה".

יו"ר האיחוד הלאומי ומוביל "היוזמה הישראלית" ח"כ בני אלון, אומר כי מטר הקסאמים ששוגר היום עושה צחוק מיוזמות השלום של טוני בלייר. בעקבות הופעת שליח הקוורטט בועדת החוץ והביטחון מוסיף אלון, כי "הפער בין דיבורי הכאילו שלום של השליחים האירופאים לבין המציאות בשטח הוא בלתי נסבל".