מאות אלפים הביעו נאמנות לטרור

החמאס ערך עצרת לציון 20 שנה להקמתו בסימן המשך הג'יהאד לשחרור פלשתין. בכיר בחמאס: שליט לא יראה אור עד לשחרור כל האסירים.

תגיות: גלעד שליט
דלית הלוי - ערוץ 7 , ו' בטבת תשס"ח

תנועת החמאס ערכה ביום שבת (15 בדצמבר 2007) עצרת המונים לציון 20 שנה להקמתו תחת הכותרת "שחר הניצחון יפציע לב המצור". מאות אלפים נטלו חלק בעצרת והביעו נאמנות לחמאס ולדרכו.

ערב העצרת נשא מנהיג החמאס "נאום לאומה" ובו הדגיש את חוסנה של תנועת החמאס בעומדה מול הלחצים הבינלאומיים והישראליים והדגיש, כי שוגים באשליות אלה הסבורים שתנועת החמאס מצויה במשבר. משעל ציין בהקשר זה, כי העם הפלשתיני יכול לפתוח באינתיפאדה שלישית ורביעית והוא נחוש בדבקותו בדרך הג'יהאד עד ל"סילוק הכיבוש הציוני והמתנחלים שלו".

מסר דומה נישא ע"י הדוברים בעצרת המרכזית של החמאס. ראש ממשלת החמאס, איסמאעיל הניה, אמר בפני באי הכנס, כי תנועת החמאס לא תכיר לעולם בישראל והיא תישאר נאמנה לדרך הג'יהאד וההתנגדות שהוכיחה עצמה כאפקטיבית בנסיגה הישראלית מלבנון ומרצועת עזה. אוסאמה אל-מזיני, מבכירי החמאס, אמר כי הנכונות של התנועה לפתוח בהידברות עם הפתח אינה סימן לחולשה אלא לרצון אמיתי לפעול למען המולדת ולא על בסיס אג'נדה חיצונית (במשתמע כמו הפתח). במסר לגדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, אמר אל-מזיני, כי "הכיבוש הפחדן אינו מבין אלא שפת הכיבוש ואינו מכיר אלא את שפת הנשק, ולכן דברו בשפה שהוא מכיר, ודעו כי הכיבוש מפחד לפלוש לעזה בגלל כוחם של הגדודים". הוא הדגיש, כי תנועת החמאס אימצה את הג'יהאד כדרך פעולה ולא תנטוש אותה.

בסוגית האסירים ציין אל-מזיני, כי בחמאס נחרצים לפעול בכל הכוח כדי להביא לשחרורם. "אנו נשבעים באללה... שהחייל החטוף בידינו גלעד שליט לא יראה את אור היום עד אשר יראו אור כל אסירינו הגיבורים", אמר. הוא האשים את ממשלת פיאד ושלטון אבו מאזן כ"מי שמכרו את נפשם לארה"ב וכשומרי הכיבוש" והתחייב בשם החמאס להיות נאמן למימוש זכות השיבה של כל פלשתיני לאדמתו".