מסדר כנפיים לבוגרי קורס טיס, נערך בבסיס חיל האוויר בחצרים. הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס, שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, מפקד חיל האוויר, אלוף אליעזר שקדי, ובנוכחות משפחות, אורחים, חברים ואנשי חיל האוויר.

לבוגרים הטריים הוענקו כנפי טיסה, וזאת בסיום קורס בן שלוש שנים הכולל הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת טייס ותואר אקדמאי מאוניברסיטת בן-גוריון.

נשיא המדינה, שמעון פרס אמר בטקס למסיימי הקורס כי "אתם מופקדים על החיל שביטחון ישראל מונח על כתפיו. הדבר יתבע מכם מקצועיות ויכולת תגובה מהירה. עליכם לגלות אומץ לב אישי ולשלוח חוכמה ישראלית בכלי טיס המשקפים טכנולוגיה עולמית... עליכם לבצע את הנועז, המבריק והמסוכן שבמבצעים, כי האיומים לא פסקו".

מפקד חיל האוויר, אלוף אליעזר שקדי פנה לטייסים החדשים ואמר, "כנפי הטיס אותן תענדו בקרוב, מסמלות את המחויבות להיות דוגמא ומופת, לכל הסובבים אתכם, בצבא ומחוצה לו. הן מסמלות את הציפיות של עם ישראל ואזרחי מדינת ישראל מכם ומחיל האוויר כולו. יחד עם הכנפיים מוטלת על כתפיכם, כמתנדבים, לוחמי צוות אוויר - אחריות גדולה. נדרשת מכם יושרה, מקצוענות, מנהיגות, אומץ, חתירה בלתי מתפשרת להשגת המטרה ודוגמא אישית גם בפרטים הקטנים ביותר. זכרו בכל מעשיכם והתנהגותכם, כי מעל הכל הינכם בני אדם".

הוא הוסיף כי "חיל האוויר שם פעמיו לנגב. באוגוסט 2008 נחנוך את בסיס נבטים, במתכונתו החדשה. מהלך זה יטביע את חותמו על אופיו של חיל האוויר, וישפיע באופנים שונים, גם על כל החברה בה אנו חיים. פירותיו יניבו בכל תחומי החיים, לרבות חינוך, תעסוקה, תשתיות ותחבורה".

"אין לנו בית אחר, ואין לנו ארץ אחרת. הפעילות המבצעית, המשולבת בעוצמה מוסרית, היא המפתח האמיתי לקיומנו", סיכם. בנאום שנשא הרמטכ"ל בטקס הוא אמר, "האיום מצפון, הטרור הפלסטיני, הטרור העולמי, מנהיג אירן הקורא למחיקת מדינת ישראל מן האזור - כל אלו ועוד מזכירים לנו כל בוקר מחדש שעלינו להיות אדונים לגורלנו". "חיל האויר, שהוא זרוע אסטרטגית חיונית לביטחון ישראל, ימשיך להוות את חוד-החנית בהיערכות, נוכח כל התפתחות חזויה או אפשרית, במענה לכל איום - קרוב או רחוק".

"סיימתם בהצלחה את אחד ממסלולי ההכשרה הארוכים, התובעניים והקשים ביותר בצה"ל. הוסמכתם לתפקיד מורכב וייחודי. בידיכם, הטובים שבחבורה, תופקדנה מהיום, מערכות לחימה מוטסות מהטובות בעולם, שתכליתן היא להקנות לחיל עליונות אווירית בּשמי המזרח התיכון".

"עם כל חשיבותן של המערכות הללו - סוד כוחו של חיל האוויר, מאז ומעולם טמון באדם. הגורם האנושי הוא שיכריע את גורל המלחמה. אותו מפקד ידע להביא את מערכת הנשק המתוחכמת שהופקדה בידיו - לקצה גבול מעטפת הביצועים שלה. השילוב הזה בין איכותם של הטייסים לבין מערכת הנשק המתוחכמת והמתקדמת, הוא שהפך את חיל האוויר לזרוע המחץ האיסטרטגית של צה"ל".

הרמטכ"ל הוסיף כי צה"ל לא ישקוט עד שהשבויים והנעדרים יחזרו הביתה.אהוד ברק: סיום הקורס הוא בעצם רק התחלהשר הביטחון, אהוד ברק, בירך במסדר את מסיימי הקורס, "סיומו של קורס הטיס הוא חג לכם, מסיימי הקורס, וחג לחיל האוויר, לצה"ל ולמדינת ישראל. "מסדר הכנפיים" הוא מפגן של עוצמה ואיכות, השובה את העין ומחמם את הלב".

"אתם מהווים פסיפס נפלא של ישראל היפה. מכל קצווי הארץ מספסופה בצפון ועד חצבה בדרום. יש בכם נציגות, זו לראשונה, של העיר דימונה, ממשפחה שאני מכיר היטב - מלח הארץ במלוא מובן המילה. לכולכם היה חלום משותף אחד שהתגשם: להגיע אל הרגע הזה".

"היום אני רוצה להודות לכן, משפחות יקרות, מכל הלב. יש לכן חלק גדול בהצלחתם של הבוגרים - כל אחד מהם הינו תבנית הבית והמשפחה שמתוכם צמחו וינקו ערכים, חוסן פנימי, קווי אופי וחתירה נחושה אל המרב ואל המיטב", אמר ברק ופנה לבוגרים הטריים, "אל תשכחו כי ההורים ובני המשפחה, חוו ביחד אתכם את כל פיתולי הדרך הקשה. הם האמינו בכם כי הם מכירים אתכם יותר מכל אדם. הם האמינו וידעו כי תצלחו את מסלול המכשולים לכל אורכו ותעפילו לפסגה".

"סיום הקורס הוא בעצם רק התחלה. אתם מתחילים עכשיו את תקופת השרות כטייסים ונווטי קרב בחיל האוויר. בשנים הקרובות תהיו אתם בראש החץ של הכוח האווירי הלוחם המגן על מדינת ישראל ועל שמיה. בשדה המערכה של זמננו, ובכל מתארי הלחימה - מסיכול ממוקד של חוליית יורי קסאם ועד לפגיעה ביעדים אסטרטגיים מרוחקים - חיל האוויר ממלא תפקיד מכריע במימוש עוצמתה של ישראל"."לא איכות אמצעים כשלעצמה היא הקובעת, אלא קודם לכל - איכות האדם, איכות הלוחם בתא הטייס. איכות המשלבת מיומנות מקצועית עם רוח בלתי נכנעת החותרת בכל תנאי לניצחון. בעוד רגעים אחדים, תניפו את הכובעים אל-על, ומחר - תלבשו סרבלי-טיסה, תפרשו כנף ותמריאו להגן על שמינו. אנחנו נרים את מבטינו אל השמים, נעקוב אחרי נקודה רחוקה חולפת במהירות בין העננים, ונדע כי אתם שם למעלה עושים את שמי מדינת ישראל מוגנים ובטוחים יותר", סיים ברק.