אורון: להפסיק פעילות חב"ד בבסיסי צה"ל

תגובות סוערות נוכח דבריו הרב דב שלום וולפא בכנס שנערך השבוע בתל אביב. השר אדרי: אל לנו להשלים עם כל צורה של גילויי אלימות.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשס"ח | עודכן: 15:26

תגובות סוערות נוכח דבריו של ראש המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב דב שלום וולפא בכנס שנערך השבוע בתל אביב. בכנסת נטלו חלק קרוב ל-2,000 אנשי ימין וחסידי חב"ד, בינהם יושב ראש וועד רבני יש"ע והרב של קריית ארבע, הרב דב ליאור, הרב מאיר פרוש, רבנים מש"ס, הרב יורם אברג'יל והרב מאיר מזוז וכן חבר הכנסת אריה אלדד.

במהלך הטקס ביקש הרב שלום וולפא להעמיד את אולמרט לדין "על פי החוק של עשיית הדין בנאצים ועוזריהם. הבוגד, הנורא, אהוד אולמרט, שנותן לנאצים האלו נשק, ונותן להם כסף, ומשחרר את המחבלים הרוצחים שלהם. האדם הזה, כמו אריאל שרון, הוא משתף פעולה עם הנאצים. ואם היינו מדינת חוק, דינו ודין חיים רמון ודין ציפורה לבני, וכל האנשים האלה, ואהוד ברק, דינם בתלייה - לעלות על הגרדום!".

הרב וולפא הבהיר את דבריו אחר כך כי כוונתו הייתה שזה צריך להיעשות במסגרת החוק. חבל שבמקום לעסוק בנשק שנותנת הממשלה למחבלים, שזוהי סכנה קיומית, מתעסקים בהתבטאויות כאלו ואחרות.

לצפייה בכתבה לחץ כאן

השר לקליטת העליה ופיתוח הנגב והגליל, יעקב אדרי, פנה לרה"מ אולמרט בבקשה לקיים דיון דחוף בממשלה, לאור הדברים החמורים שנשמעו בכנס רבנים, ובו איומים מפורשים על רה"מ ושרים נוספים. לדברי השר אדרי, "עת לעשות בטרם פורענות, די במה שקרה בעבר ואל לנו להשלים עם כל צורה של גילויי אלימות".

חבר הכנסת חיים אורון ממר"צ דורש משר הביטחון להפסיק מיד את פעילות חב"ד בבסיסי צה"ל, בעקבות קריאתו של אחד מראשיה, הרב דב וולפה, לתלות את ראש הממשלה ואת השרים. ראש האופוזיציה בנימין נתניהו גינה בחריפות את דברי הרב וולפה ואמר כי בחברה דמוקרטית אין שום מקום לאלימות.