ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) יקים לפני הצהריים מבנה בלתי חוקי סמוך למעלה אדומים. לאלדד יצטרפו פעילי המפלגה החדשה 'התקווה'. מדובר "במבנה סמלי, כאקט מחאה לדבריו של רה"מ כנגד בנייה ביהודה ושומרון ללא אישורו", אמר אלדד.

אלדד קרא השבוע למאות אלפי המתנחלים לפתוח במרי אזרחי נגד אולמרט, "שרוצה לחנוק את ההתיישבות", כלשונו. "אפילו בימי הספר הלבן לא היה צריך אישור הנציב העליון כדי לסגור מרפסת בגוש עציון", אמר.

להקמת המבנה המוגדר כלא חוקי סמוך למעלה אדומים הצטרף הבוקר גם מנדי ספאדי, יו"ר פורום 'דרוזים למען ישראל', התוקף בחריפות את מדיניות הממשלה להקפאת הישובים ביו"ש.לדבריו ביומן הצהרים של ערוץ 7 מדיניותו זו של ראש הממשלה, שנגדה באה למחות בניית המבנה הבוקר, היא הבלתי חוקית שכן מדובר במדיניות המנוגדת לאופייה הציוני של המדינה ולעקרונות שהתוו אבות הציונות, כלומר בנייה בכל מקום ואתר ברחבי הארץ."אנחנו קוראים לכל עם ישראל להמשיך ולבנות את הארץ כמו שבנו מייסדי המדינה, ולא להקשיב להלכי רוח שמושפעים מתיקים פליליים או מוועדות חקירה כאלה ואחרות".ספאדי מתריע מהקמת מדינה פלשתינית וקובע כי מדינה שכזו תהיה חורבן לישראל וכי יעל יהודי הארץ לדעת ש"הדרוזים יודעים על מה הם מדברים כשהם אומרים זאת".לשאלת המראיין, עוזי ברוך, אודות מעורבותו כדרוזי בעשייה הציונית של בניית הארץ וחזונם של אבות הציונות אומר ספאדי כי בכך הוא ממשיך את המורשת הנמשכת עוד מימיו של יתרו שחבר למשה רבנו בדרכו לארץ ישראל. לדבריו הוא חש תחושת שליחות במהלכים אלה כמו גם בשירותם הצבאי של בני העדה הדרוזית כתף אל כתף עם החיילים היהודים.באשר למפלגת 'התקווה' אליה חבר מנדי, הוא אומר כי זו לא נועדה לפלג את המחנה הלאומי, אלא לתת מענה לחלקים שונים בחברה הישראלית שחשו קושי בהצבעה למפלגה דתית. בין ציבורים אלה הוא מונה את הציבור הדרוזי.