"ועדות ההתנגדות העממית", אחד מאירגוני הטרור ברצועה שהיו שותפים לחטיפת גלעד שליט, מבסס את מעמדו בקרב אירגוני הטרור הפלשתיניים. דובר האירגון, "אבו עביר", אמר היום שאירגונו קיבל הזמנה להשתתף בועידת ארגוני הסירוב בדמשק שאמורה להתכנס ביום רביעי הבא.

אבו עביר הוסיף שאירגונו הסכים להשתתף בוועידת דמשק כדי להיות נוכחים בייסוד איחוד פלשתיני חדש, שיהווה תחליף לאש"ף.

"ועדות ההתנגדות העממית" הוקמו עם פרוץ מלחמת אוסלו. ישתתפו בוועידה החמאס, הג'יהאד-האיסלאמי ואירגונים אחרים. ראש הוועדה המארגנת של הוועידה, סגן מזכ"ל "החזית העממית - המפקדה הכללית", טלאל נאג'י, הודיע אמש כי הוועידה תתקיים בדמשק בהשתתפות כאלף נציגי ערבים ופלשתינים.

"החזית העממית לשחרור פלשתין" לא תשתתף בוועידה. בכיר ב"חזית" אמר כי הוועידה עלולה להעמיק את המשבר הפנים-פלשתיני ולהנציח את המחלוקת בין חמאס לפתח, ולכן החליט אירגונו שלא לקחת בה חלק. "לאחר דיונים של הלשכה הפוליטית החלטנו שלא לקחת חלק בוועידה", אמר. "אמנם הוועידה מתכנסת תחת הכותרת של הדבקות בעקרונות האחדות הלאומית, אבל אנחנו סבורים כי בנסיבות הנוכחיות הוועידה עלולה להעמיק את השסע בין חמאס לפתח".

הוא ציין כי אירגונו הסכים להשתתף בוועידת אירגוני הטרור, שתוכננה להתקיים לפני ועידת אנאפוליס אך בוטלה, משום שמטרתה הייתה להתנגד לוועידת אנאפוליס. הוא הוסיף שכעת המצב שונה ושלל את האפשרות שנציג פתח ישתתף בוועידה.

דובר תנועת הפת"ח, אחמד עבד אל-רחמן, הביע התנגדות לוועידת דמשק, בטענה שוועידה זו מעניקה לגיטימיות להפיכה הצבאית בעזה והחלשת הסוגיה הפלשתינית. הוא קרא למנהיגי סוריה שלא להתערב בעניינים פלשתיניים, וטען כי סוריה צריכה לסייע לפלשתינים ולא לעודד את אנשי ההפיכה.

בראיון לעיתון "אלחיאת" אמר אל-רחמן כי אף שאירגונו קיבל הזמנה לוועידת דמשק, הוא מסרב בתוקף להשתתף. עבד אלואחד הוסיף שאתמול (ראשון) אמורה הייתה להתפרסם הצהרה הקוראת לכל פלגי אש"ף להחרים את הוועידה. כמו כן, ההצהרה דורשת מסוריה שלא לארח את הוועידה, בטענה שזו תחריף את הפילוג הקיים בזירה הפלשתינית.