חוסל מחבל בכיר בשכם

כוח צה"ל הרג הלילה מבוקש בכיר של התנזים בשכם. מפקד אוגדת יהודה ושומרון שיבח את הלוחמים שהרגו את המבוקש שנמלט כבר זמן רב.

בן שאול , י"א בשבט תשס"ח

כוח של יחידת דובדבן הרג הלילה מבוקש של התנזים בשכם. המבוקש הוא בכיר המבוקשים במחנה בלטא שהוציא לפועל פיגועים בשליחות החיזבאללה.

המחבל נהרג כשהכוח כיתר מבנה במחנה הפליטים בלאטה בשכם בו הסתתרו המבוקשים. הכוח זיהה את המחבל חמוש ברובה קלצ'ניקוב, ירה לעברו והמחבל נהרג. בנוסף, עצר הכוח ארבעה מחבלים נוספים,

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, נעם תיבון, שיבח הבוקר את הלוחמים על הפעולה, "הפעולה שלכם, הלוחמים, היום ובמהלך השבוע מעניקה שקט וביטחון לתושבי מדינת ישראל", אמר והוסיף, "שני המבוקשים שנהרגו השבוע הינם מבוקשים בכירים שצה"ל מנסה לעצור מספר שנים והם אחראים לפיגועים רצחניים רבים. בזכות פעילותכם סיכלנו תשתיות טרור אשר מנסות בכל דרך להוציא לפועל פיגועים רצחניים".

המחבל שנהרג הוא אחמד מוחמד איברהים סנאכרה משכם. מצה"ל נמסר כי הוא בעל ידע רחב בייצור חגורות נפץ ואמצעי לחימה, הוא מעורב בתכנון והוצאת פיגועי התאבדות לעורף ישראל, בגיוס מתאבדים והכנת חגורות נפץ.

בנובמבר 2005 היה מעורב בהנחת מטען במחנה הפליטים בלאטה ממנה נפצע קצין צה"ל. בנובמבר 2006 נפצע המחבל בעת ניסיון להפעיל מכונית תופת כנגד כוח צה"ל. בחודשים האחרונים עסק סנאכרה בהכנת חגורת נפץ להוצאת פיגוע.