"היום צריך להתייחס לוועדת שוחט באופן שונה מבעבר, כי אחרי השנתיים הקשות שעברו על הסטודנטים, בשום אופן אי אפשר לחלום על להעלות להם את שכר הלימוד", אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, שציינה כי "עניין העלאת שכר הלימוד ומתן הלוואות לסטודנטים אינם הלב של דוח ועדת שוחט". השרה דיברה בתוכנית 'פגוש את העיתונות' בערוץ 2.

בניסיון להסביר מה הגורם לכל השביתות במערכת החינוך אמרה שרת החינוך כי "משנת 97' אף אחד לא טיפל בנושא השכר בתחום החינוך. אני קיבלתי משרד שלא היה בו הסכם שכר אחד לרפואה. הכל היה פרוץ. במשך שנים קיצצו ולא נתנו לאנשי החינוך, לא למורים, לא לגננות ולא למרצים".

"עוד לפני השביתות אנחנו שמנו על השולחן רפורמה מאוד משמעותית שעיקרה הוא העלאת שכר המורים בלמעלה מ-40%", אמרה תמיר. "עכשיו יש תחושה של שפע אבל גם פחד מהעתיד, כי יש חשש שעוד מעט הכסף יגמר ויהיה משבר כלכלי".

על השאלה מי אשם בכך ששביתת המרצים נמשכה כל כך הרבה זמן, אמרה תמיר כי לדעתה שני הצדדים, גם האוצר מצידו וגם המרצים מצידם, טיפסו על עצים מאוד גבוהים. "המרצים הציבו רף גבוה מדיי ולא היו מגיעים להסכם לולא הפעילות שלי והתמיכה של איתן כבל. אני מייחסת חשיבות גדולה להשכלה הגבוהה. התפקיד שלי הוא להביא את ההסדר הטוב ביותר מבלי לפרוץ את הסכמי השכר במשק".