בארוחת ערב הנערכת במסגרת כנס הרצליה השמיני שמתקיים היום בכנסת, אמר הנשיא פרס כי הוא מאמין בחוסנה של ישראל ובעתידה הגדול של מדינת ישראל.

"עלינו להשתחרר מהנטייה להתנגח במקום להידבר. מדינה אינה רק אדמיניסטרציה, היא גם רוח, שאר רוח. העיניים מופנות היום לעבר תהליך השלום. אם השאיפה לשלום היא מאחדת, מחיר השלום הוא גורם מפלג. טבעי הוא שבמשטר דמוקרטי ישנם חילוקי דיעות ולדעתי על הממשלה המנהלת את המו"מ לגבש את דעתה היא, ולהביאה להכרעת העם".

"מול הצורך להכרעה לאומית בנושא המדיני, עומד הצורך לאחדות בנושא הבטחוני. בויכוח המדיני צריך להכריע, במאמץ הבטחוני צריך לשלב ידיים", הוסיף.

פרס התייחס גם בעניין הפעילות בעזה, "עזה היא בעיה בטחונית יותר מאשר מדינית. אין חילוקי דעות על הצורך להשתיק את ירי הקסאמים על שדרות ועל יישובי עוטף עזה"

בעניין חיזבאללה אמר פרס, "החמאס והחיזבאללה אינם דורשי שלום אלא הורסי שלום. נסראללה התגלה עכשיו במלוא הציניות, הצביעות והאכזריות שלו. כמו החמאס הם בונים על פילוג בתוכנו. הם אינם מכירים את ישראל, בשעת סכנה אין כמוה לאחדות". אם בנושא המדיני והבטחוני נתאחד, העם יעניק גיבוי מיוחד לצה"ל וננצח גם במערכה הזאת".

פרס התייחס גם לעניין מערכת החינוך ואמר, "החינוך חייב לעמוד בראש מעייננו ואסור להשלים עם ירידתינו למקום נמוך בטבלת החינוך העולמית. מערכת החינוך נפגעה מהשביתות. על הממשלה, המורים והמעסיקים להיפגש עכשיו בטרם שביתות שתבואנה

ולהגיע להסכם שכר ל-5 שנים הבאות".

הנשיא פרס התייחס בדבריו גם לאוכלוסיה החרדית בישראל, "אנו עם קטן וחסר עובדים ובעלי מקצוע מיומנים. החרדים מסוגלים

לתרום רבות, למלא חיסרון זה ולמלא אחרי קריאת הבורא לצאת לעבודה. לו יצרנו סדרי עבודה שיאפשרו לאדם חרדי להתפלל בשעות שיתאימו לתנאי העבודה, היינו זוכים ליחסים טובים יותר".

בהתייחסו לציבור הדתי לאומי אמר, "לדתיים הלאומיים ולצעירים יעניקו תנופה חדשה לפיתוח הארץ, יצרו תרבות יחסים שתבנה קשרים במקום להעמיק תהומות".

בסיום דבריו אמר פרס כי "אם נחדש את האמונה ואם נאמץ את התעוזה, שאפיינו את ישראל בעבר, העם ירתם והדור הצעיר יהנה. אם נלך בגדולות נחולל גדולות. אם נעיז, לא תהיה זו אגדה".

לצפייה בכנס הרצליה לחץ כאן