שר התשתיות בנימין (פואד) בן אליעזר אמר הערב בכנס הרצליה, כי אנחנו המדינה היחידה בעולם שצרכן מכוון כל בוקר טילים לעבר תחנת הכוח שמספקת לו את החשמל, זו המדינה היחידה שצרכן יורה מרגמות לעבר צינורות מים שמזרימים לו מים.

לדבריו, "זה האבסורד שאנו חיים בתוכו כמו הרבה אבסורדים אחרים. חברת החשמל מספקת לעזה כל יום, כולל היום, 120 מגה וואט המהווים 60 אחוז מכלל הצריכה של החשמל ברצועה ומובלים ב-10 קווי מתח".

"אין שום כח בעולם שיכול לעצור את האספקה הזו וכנראה שהבעיה היא אצלם", הוסיף השר בן אליעזר.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נועד בצהריים עם שר החוץ של הולנד, מקסים פרהכן, בפגישה שעסקה בעיקר במתיחות ברצועת עזה. אולמרט הבטיח לפרהכן שישראל לא תאפשר למשבר הומניטרי לפרוץ ברצועת עזה, אך אמר כי "חמאס מעצים את המשבר ברצועה כדי ליצור לחץ בינלאומי על ירושלים".

בהתייחסו למצור על רצועת עזה הבהיר אולמרט כי ישראל מעבירה מזון ותרופות לפלשתינים, אך עמד בתוקף על כך ש"לא ייתכן שחיי אלפי ישראלים ישובשו, בעוד החיים בעזה יתנהלו כסדרם".

לפני הפגישה שוחח ראש הממשלה עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, שדרש מאולמרט להפסיק את תקיפות צה"ל ברצועת עזה ולהסיר את המצור מהרצועה. מובארק גם מתח ביקורת על הידרדרות המצב ההומניטרי ברצועה.