השוטר התוקף ערן נעים - למאסר בפועל

שופט בית משפט השלום בתל אביב הורה להמיר עונש של 6 חודשי עבודות שירות שהוטל על על ערן נעים, שהורשע בתקיפת מפגינים למאסר בפועל.

תגיות: ערן נעים
בן שאול , א' באדר תשס"ח

השוטר התוקף ערן נעים - למאסר בפועל-ערוץ 7
ערן נעים
"עג'מי"

שופט בית משפט השלום בת"א, השופט חנן אפרתי, החמיר היום את עונשו של קצין המשטרה לשעבר ערן נעים, וזאת מאחר ונעים לא התייצב לעבודות השירות שנגזרו עליו, עקב הרשעתו בתקיפתו של המפגין ה"כתום" עקיבא ויתקין בהפגנה נגד ההתנתקות. העונש, שנקבע בנובמבר ל-6 חודשי עבודות שרות, הומר היום למאסר בפועל, מאחורי סורג ובריח.

כזכור, השוטר ערן נעים הורשע בכך שהחדיר את אצבעותיו לאפו של המפגין עקיבא ויתקין, ומשך את ראשו לאחור כשהאצבעות תחובות בתוך האף – כל זאת בהפגנה נגד ההתנתקות בציר ז'בוטינסקי ברמת גן ביוני 2005. התלונה נגד השוטרים הוגשה למח"ש ע"י ארגון זכויות האדם ביש"ע, ועו"ד נדב העצני שפעל מטעם הארגון. בעקבות ההרשעה פוטר השוטר ערן נעים מהמשטרה, ואילו אלירן אברהם הושעה עד למתן גזר הדין.

במשרדו של עו"ד חיים כהן, היועץ המשפטי של ארגון זכויות האדם ביש"ע התלבטו לאחרונה בשאלה, כיצד להעביר לידי ערן נעים את תביעת הנזיקין שהוגשה נגדו בבית משפט השלום בתל אביב, זאת מאחר ונעים לא נענה לנסיונות להעביר לו את התביעה באמצעות הדואר הרשום ובאמצעות שליח. לאור ההתפתחות האחרונה – תועבר התביעה לערן נעים באמצעות שירות בתי הסוהר.

כתב התביעה הוגש במקביל גם נגד השוטר אלירן אברהם, אשר אף הוא תקף את עקיבא ויתקין והיכה אותו בעודו כבול. אלירן אברהם כבר קיבל את כתב התביעה, אך כתב הגנה מטעמו טרם הוגש.

הפורום המשפטי למען א"י מברך את ארגון זכויות האדם ביש"ע שפעל בעקשנות ובמסירות עד למיצוי הדין עם הקצין האלים, ערן נעים. "הוכח שבמאמץ מרוכז ניתן להעניש שוטרים אלימים , לחסום אותם מהתקדמות במשטרה ולהכניסם מאחורי סורג ובריח", אומרים בפורום.

לדברי מנכ"ל הפורום, נחי אייל, "זהו מסר ללובשי המדים שבידם הסמכות החוקית להפעיל כח, שאין להם חסינות כשהם משתמשים בכוחם להרע, מנצלים לרעה את מעמדם ופועלים בניגוד לחוק. למרות הגיבוי המערכתי וסגירת השורות במשטרה ובמח"ש, הוכח שהאלימות אינה משתלמת גם ללובשי המדים".