התבטאות ניצית חריפה יוצאת דופן מפי הפרטנר של ממשלת ישראל: "איני פוסל חזרה לדרך המאבק המזויין על ישראל", אמר אבן-מאזן אמש, בראיון לעיתון הירדני "א-דוסתור", פנינה נוספת שסיפק הייתה העובדה שהתגאה בכך שהיה המחבל הראשון שירה ב-1965 את הכדור הראשון של "ההתנגדות".

"היה לי הכבוד לעשות זאת", אמר, והוסיף כי תנועתו לימדה רבים באזור ובעולם את דרך ההתנגדות - מתי היא מועילה, ומתי אינה מועילה. לדבריו ארגונו הוא זה שלימד את הערבים את דרך ה"התנגדות", ואנשי חיזבאללה "התחנכו" במחנות האימונים של הפת"ח.

במהלך הראיון, אמר אבו-מאזן כי הוא מתנגד בשלב הזה למאבק מזוין בישראל, אך הוסיף כי אינו שולל חזרה למאבק הצבאי בעתיד. "בעת הנוכחית, אני נגד המאבק המזוין כי איננו יכולים להגיע אליו ובשלבים באים אולי ישתנו העניינים", אמר.

אבו מאזן הוסיף כי אינו תובע מתנועת חמאס להכיר מיידית בישראל. "דרשתי להקים ממשלת אחדות לאומית אשר תישא ותיתן עם ישראל. זה מה שאמרתי לנשיא סוריה, בשאר אסד, והוא תמך בי. תנועת חמאס נכנסה לבחירות על בסיס הסכמי אוסלו אשר מכירים בישראל. אינני היחיד אשר דורש להכיר בישראל, גם היוזמה הערבית אשר זכתה לקונצנזוס בעולם הערבי והאיסלאמי אומרת זאת".

נשיא הרשות גם הביע התנגדות להגדרת ישראל כמדינה יהודית. "דחינו את ההצעה הזאת בוועידת אנאפוליס, והוועידה כמעט התפוצצה בשל כך. דרשו מאיתנו בזמנו שהודעת הסיכום של הוועידה תציין כי ישראל היא מדינה יהודית ואנו התנגדנו בתוקף".