פלסטינים ירו רקטת קסאם שפגעה ישירות בבית בעיר שדרות. צוותי מד"א פינו לבית החולים ברזילי באשקלון פצוע אחד במצב קל עד בינוני מרסיסים ושני פצועים במצב קל. בנוסף, שמונה נפגעי חרדה פונו למרכז לנפגעי חרדה בעיר. בעקבות הנפילה פרצה במקום שריפה.

מוקדם יותר היום, התפוצצה רקטת קסאם על בית בשדרות. 4 בני אדם ששהו בבית לקו בחרדה. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח מחוץ לעיר. משעות הבוקר נורו לעבר ישראל שמונה רקטות קסאם.

בתוך כך ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי נפגש הבוקר (ה) עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בלשכת ראש הממשלה בתל אביב. בפגישה נכח גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור וצוות משרדו. במסגרת הפגישה ביקש ראש העיר אשקלון, רוני מהצרי, חבילת סיוע מראש הממשלה אהוד אולמרט, וזאת על מנת להוביל להמשך פיתוחה של העיר אשקלון וחיזוק חוסנם של התושבים ואיתנותה הכלכלי של העיר.

חבילת הסיוע אותה ביקש ראש העיר אשקלון כוללת: הקלות לאזור התעשייה ולבתי המלון, פיתוח אזור תעסוקה חדש, קרן הלוואות לעסקים קטנים, השלמת פיתוח כבישים מרכזיים בעיר ובסביבתה, אישור מענק איזון ומענק פיתוח, כפי שניתן לעיר בשנת התקציב 2007, החזר ההוצאות הישירות בגין האירועים (נזקים למבנה העירייה, לרכבים, מערכות כריזה במוסדות, כוננות ועוד).

במהלך הפגישה סקר ראש העיר אשקלון, רוני מהצרי, בפני ראש הממשלה את אשר התרחש בעיר אשקלון בימי הלחימה בשבוע החולף. בנוסף, הציג ראש העיר את הנזקים הישירים והעקיפים אשר נגרמו לרכוש וכלכלת העיר אשקלון. ראש העיר אשקלון הביע בפניי ראש הממשלה את מורת רוחו מדבריו של שר האוצר, ובכירי משרדו במהלך השבוע החולף, על כך שאין בכוונתם לפצות את תושבי העיר אשקלון. "לא ייתכן שבזמן שהעיר אשקלון מותקפת בטילים ע"י שלטון הטרור בעזה, שר האוצר ופקידיו יהיו עסוקים בכמה זה עולה להם. הנזק הכלכלי והנזק ברכוש שנגרמו לעיר אשקלון הם באחריות משרד האוצר ולא אתן לאף אחד להתחמק מכיסוי הנזקים, אמר ראש העיר".

בסיום הפגישה אמר ראש העיר כי תושבי אשקלון חזקים ונותנים גיבוי לפעילות שתכליתה להפסיק את הירי אנו סומכים ידינו בחוזקו של צה"ל ומבקשים לתת לצבא לבצע את עבודתו על מנת להפסיק את הירי לישובי הדרום.