אבל כבד ירד על ישיבת מרכז הרב בירושלים בעקבות פיגוע הירי אמש בו נרצחו שמונה מתלמידי הישיבה ומהישיבה לצעירים הסמוכה לה. מסעות הלוויה של נרצחי הטבח שארע אתמול בישיבת מרכז הרב ייצאו היום בשעה 10:00 מהישיבה לכיוון בתי העלמין השונים בארץ.

ישיבת מרכז הרב פרסמה הודעת אבל רשמית:"מתוך זעזוע עמוק אנחנו מודיעים על רצח מתועב של תלמידנו הקדושים והיקרים ארזים במיטב לבלובם וספרי תורה בידם. הרצח הנורא בוצע בלב ירושלים ובמרכז התורה הגדול בקודש הקודשים של האומה שהוא ליבה של מדינת ישראל. כחלק מהמלחמה שמנהלים הערבים נגד עצם קיומו של עם ישראל ונגד תורת ישראל"."הבחורים הקדושים נפלו על קידוש ה' בקרב של בניין האומה בארצה, והם בגדר הרוגי מלכות שאין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתם.

פיגוע נורא זה חייב להביא לשינוי מהותי, אנו קוראים ודורשים מממשלת ישראל להתעשת, ולהילחם עד חורמה וללא רחמים באויבי ישראל"."המשבר נורא! והוא אבלות פרטית ואבלות כללית הישיבה תמשיך בדרכה ללמוד וללמד לגדול ולצמוח ולהפיץ את תורת ישראל בארץ קודשינו השלמה"

"עת צרה היא ליעקב וממנה ייושע"

במהלך חג הסוכות האחרון, לפני כחצי שנה, הלך לעולמו הרב הראשי לישראל לשעבר וראש ישיבת מרכז הרב, הרב אברהם אלקנה שפירא. בהלוויתו ספד לו הראשון לציון הרב מרדכי אליהו שאמר "אוי לו לעולם שאבד מנהיגו ואוי לספינה שאבד קברניטה. הספינה טובעת בים ואין מי שינהיג אותה".

תולדות ישיבת מרכז הרב

ישיבת מרכז הרב נוסדה על ידי הרב הראשי הראשון של ארץ ישראל, הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בשנת תרפ"ד (1924) כמרכז רוחני שישלב את תורת ישראל עם תקומת עם ישראל בארצו.אלפי בוגרי הישיבה המעורים בחיים הציבוריים כרבנים, דיינים, מחנכים, קציני צבא, אנשי אקדמיה ואנשי מעשה ועשרות הישיבות, מוסדות החינוך והישובים שהקימו הביאו לכך שהשם "מרכז הרב" מציין לא רק ישיבה אלא גם תנועה ציונית דתית נרחבת המגשימה את חזונו של הרב קוק.כיום ישיבת מרכז הרב הינה אחד ממרכזי התורה הגדולים בארץ. מאות תלמידים לומדים תורה בקריית הישיבה בירושלים, בבית מדרש "נחמת רחל" שבקבר רחל, ובבית מדרש "האידרא" ליד הכותל המערבי,  כשלושים רבנים עוסקים בברור הלכה והוצאה לאור של כתבי הראי"ה קוק.