למרות התנגדותם של תושבי שבי שומרון, השר עמי איילון הגיע אתמול בלילה לביקור ביישוב. מטרת ביקורו של איילון יחד עם ח"כ אבשלום וילן מ"מרץ" הייתה להסביר בפני חוג בית בשבי שומרון את תוכניתם לפינוי מרצון תמורת פיצוי כספי של תושבי יהודה ושומרון.

השמועה על הגעתם של איילון ווילן התפשטה במהירות ביישוב ותושבים החלו לזרום אל הבית בקצה היישוב. "זו הצגת פורים הכי טובה בעיר", אומר יוסי דגן, תושב שבי שומרון, "מגיעים לפה השר איילון עם אבשלום וילן למכור לוקשים. זו פרובוקציה של חברי הכנסת רעבי רייטינג". ח"כ יולי אדלשטיין מהליכוד סבור כי "כנראה לעמי איילון, שהוא שר בלי תיק, פשוט אין מה לעשות בממשלה והוא מוצא לו איזה משפחה בשומרון שמוכנה תמורת פיצויים להתפנות".

תושבי שבי שומרון לא נשארו אדישים כלפי הפרובוקציה ומהר מאוד התארגנה מחאה ספונטנית מחוץ לבית בו התארח השר. מנורה חזני, תושבת שבי שומרון, קראה לעמי איילון "פרובוקאטור שילדים בשדרות לא מעניינים אותו".

בין התושבים היו גם כאלה שהגיעו לבית בו התארח השר וביקשו מהנוכחים להפסיק את המחאה. זאת כדי לא לעורר בכלל תשומת לב לביקור. הם דווקא קראו לתושבי היישוב לבוא לכנס מתיישבים חדשים ביישוב. 12 משפחות חדשות חתמו על זכרון דברים לבניית ביתם החדש בשבי שומרון.