ממלאת מקום ראש הממשלה ושרת החוץ, ציפי לבני סיימה פגישה עם מקבילה הגרמני, פרנק וולטר סטיינמר, בה דנו השניים בשורה של נושאים בילטראליים ואזוריים.

בעניין המצב בעזה אמרה לבני כי "המשא ומתן שמתנהל היום לא ישנה כשלעצמו את המצב ברצועה", והסבירה כי "החמאס שולל את קיומה של ישראל, פועל נגדה והברחות של נשק איראני דרך מצרים לרצועה מגדילות את טווח האיומים והופכות אוכלוסיות רחבות נוספות לחיות תחת האיום. שקט מקרי הוא לא מענה. התשובה צריכה להיות בהפסקת הירי ובהפסקת ההתעצמות, וישראל במקביל למו"מ תצטרך לפעול בכוח כדי לתת מענה לאיומים".

בנושא האיראני אמרה לבני כי החלטת מועצת הביטחון חשובה, "אך נדרשת הרחבת הפעילות מול איראן". לבני הוסיפה כי "ישראל מקווה שגרמניה תמשיך בפעילותה בנושא זה ותוביל לפעילויות נוספות באירופה. מדינות ערביות מתונות המאוימות על ידי איראן יתפסו היסוס של הקהילה הבינלאומית כחולשה וזה עלול לגרום להתקרבותן לאיראן ולשינוי דרמאטי במפת המחנות באזור".

בפגישה סיכמו השניים על שורה של פרויקטים משותפים של משרדי החוץ להשקעות משותפות במדינות עולם שלישי, בקירוב נוער ישראלי וגרמני ובקידום תרבות ואומנות.

בהמשך היום ייחתם הסכם על ידי השרה לבני והשר לאיכות הסביבה הגרמני על שיתוף פעולה בין ישראל לגרמניה באפריקה בתחומי מים וחלוקתם ובתחום החקלאות.