שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, נאווה בכור, זיכתה מחמת הספק את צביה שריאל והיא השתחררה הערב מבית הכלא בתום הדיון בעניינה. זאת, לאחר שבית הדין לענייני עם ומדינה בראשות הרב ישראל אריאל הורה לשחררה כבר ביום שישי האחרון.

שריאל בת ה-18.5 יושבת בנווה תרצה למעלה משלושה חודשים, לאחר שנעצרה כאשר ניסתה להניס ערבים שחדרו ליישובה, ומאז סירבה להכיר בסמכות בית המשפט המנוגד לתורה.

מארגון חוננו נמסר כי תוך כדי המשפט התברר שפרשת מעצרה הוא פרובוקציה של המנהל האזרחי לטובת האויב הערבי.

ארגון חוננו הוסיף כי "מסקנת בית המשפט היא מעט מידי ומאוחר מידי. נערה צעירה הצליחה לעמוד בנחישות מול מערכת שלמה המתכחשת לזהותה היהודית ולתפקידה האמיתי. חוננו תמשיך ללוות את הנוער הבריא שיתפוס בעתיד את מושכות ההנהגה".

'הועד הציבורי למען צביה' מסר כי הוא ילמד את פסק הדין ובתיאום עם ארגון חוננו יגיש תביעות משפטיות אישיות נגד קציני המנהל האזרחי שיזמו את הפרובוקציה ונגד האנשים בפרקליטות ובשב"ס שלטענתם, התעללו בצביה.

נציין כי הועד הציבורי ארגן בימים האחרונים משלוח מנות לצביה מהגדולים בעולם שתרמו אנשים בלמעלה מ-80 ישובים ברחבי הארץ ובקהילות יהודיות בעולם ובניהם, ארה"ב, שוויץ, קנדה, איטליה, אוסטרליה, הולנד, פינדלנד וצרפת. המשלוח יגיע מחר לביתה של שריאל באלון מורה.

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, בירך על שיחרורה של שריאל ואמר "מערכת המשפט חייבת לבדוק את עצמה כיצד היא שיחקה בחירותה של נערה כה צעירה, כשלאחר שלושה וחצי חודשי התעמרות, התברר שלא היה כל יסוד לתביעה. זאת תעודת עניות לפרקליטות, למערכת המשפט, למשטרה ולתביעה הכללית שפרשה כה מבישה, מסתיימת בקול ענות חלושה".

תנועת "נשים בירוק" מסרה כי היא מברכת את צביה שריאל בברכת "ברוך מתיר אסורים". והוסיפה כי "צביה לא כרעה ולא השתחווה לשלטון הרשע שלמרות היותה חפה מכל פשע, התעלל בה כמעט 4 חודשים בכלא נווה תרצה על מנת לשבור את רוחה ואת אמונותיה. צביה מייצגת את הנוער היהודי הנפלא, הנאמן לארץ ישראל, שלא מפחד מהאויב הפנימי או החיצוני, נוער שבע"ה בקרוב יחולל את המהפכה היהודית שכולנו כבר מצפים לה כדי להגיע למצב של "ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם" ".

ממטה חומש נמסר בעקבות זיכויה של שריאל כי "בית המשפט הוכיח כי המנהל האזרחי הוא גוף פרו-ערבי המתנהל כפרובוקטור, שמטרתו לדכא את המתיישבים ביהודה ושומרון. שוב הוכח כי הפרקליטות היא אוייב המתיישבים ביו"ש ומנהלת מסע רדיפה פוליטי כנגדם תוך אכיפה סלקטיבית של החוק".

גרשון מסיקה, ראש מועצה איזורית שומרון, אומר בתגובה לזיכויה של צביה שריאל כי הוא שמח שהצדק יצא לאור וכי הוא "מצפה מכל המשמיצים ומרשויות אכיפת החוק להתנצל בפניה ולהפסיק את הרדיפה הפוליטית של מתיישבי יו"ש".