השומר החדש: מלחמת חורמה על אדמת המולדת

במפגש עשרות בוקרים מכל רחבי הארץ, טען יו"ר הארגון כי "מלחמת חורמה מתנהלת בכל יום ובכל שעה על אדמות הלאום של כולנו".

תגיות: השומר החדש
ידידיה הכהן , כ"ג באדר ב תשס"ח

עשרות בוקרים מכל רחבי הארץ- גליל, גולן, לכיש, שומרון נגב ועמקים, הגיעו למפגש שיזמו חברי "ארגון השומר החדש", יוצאי סיירות מובחרות ובני חקלאים - במצפה סנדו בגליל. מטרת המפגש היתה התארגנות לפעילות שטח משותפת להגנה על פלישות גורמים עויינים לשטחי מרעה ואדמות חקלאיות, בכל הארץ.

חיים דיין מנכ"ל אמב"ל (ארגון מגדלי בקר לבשר) אמר בכנס כי "על תושבי המדינה וממשלת ישראל להתעורר, וכי הקו האדום כבר נחצה" דיין הוסיף ואמר כי מלחמת חורמה על אדמות לאום, השייכות לכלל עם ישראל, מתרחשת מידי יום ומידי שעה, ובתוך גבולות הקו הירוק, "בעוד צה"ל דואג לשמור על גבולות המדינה מאויבים, הרי שאדמות המדינה נלקחות מאיתנו- ואין מי שעושה דבר בעניין כולל ממשלת ישראל, שדחתה את חוק המרעה שהוגש השבוע ואף דוחה את הדיון בנושא חוק דרומי", אמר דיין

י. מציפורי, אמר לבאי המפגש כי אין זו בושה להרים כיום את דגל הציונות ולהניפו אל על, וכי אם לא נתעורר ולא נפעל, נגלה יום אחד כי המדינה איננה שלנו: "אינני בן למשפחה דתית ואינני משוייך לזרם פוליטי כלשהו. אני כאן מאהבת המולדת. שכחנו מה זה חינוך לאהבת המולדת ומה זה אומר להיות ציוני, ההתארגנות של ארגון 'השומר –החדש' יתן גאווה לחקלאות ולציונות לכל החקלאים במדינה! הארגון פועל ברוח ההתנדבות ואני מקווה כי יגיעו עוד רבים לסייע. זהו מאבק יום יומי קשה, אך אנו נחושים! " אמר זילברמן.

ח"כ ישראל חסון שהשתתף במפגש אמר כי המפגש מסמל התנעה של התעוררות גם בגליל וגם בנגב. ח"כ אפי איתם אמר בכנס כי ארגון "השומר החדש" וההתארגנות חייבים להיות א-פוליטיים ולכלול את כלל אזרחי ישראל המוכנים לסייע בשמירה על קרקעות המדינה. עוד אמר איתם כי הפלת פסלו של אלכסנד זייד מארגון השומר המיתולוגי, ע"י גנבי מתכות,מסמל את מצבו העגום של העם בישראל, וכי התשובה של ארגון "השומר הצעיר" הינה החזרת הרוח של אלכסנדר זייד המודיע לנו- כי באין אדמה לא יהיה לנו דבר, "הבעיה אינה עם ההסכמה על שטחים כמו יהודה ושומרון, אלא על אדמות הלאות בנגב ובגליל הנשמטות מידינו" איתם גילה כי קיימת התארגנות של 20 חכ"ים בלובי מיוחד שתפקידו יהיה הגנה על אדמות המדינה.

איתם ציין כי הבוקרים- שומרי אדמות הלאום אינם מוגנים דיים על ידי הממשלה בכדי שיוכלו להמשיך ולשמור על האדמות של כולנו וכי יש לאפשר עדיפות לבוקרים כמו לצה"ל ולכוחות הביטחון, כי הינם מקיימים פעילות דומה של שמירה על שטחי הלאום! "אין לנו מלחמה נגד ערבים אלא כנגד אלו הרוצים לקחת מאיתנו את אדמתינו" אמר איתם.

מאיר הר ציון, שיסד בשעתו את "חוות שושנה" המבודדת וכיבד בנוכחותו את המפגש, אמר כי ללא חקיקה מסודרת וברורה לא ישתנה דבר "צריך להיות קשוחים אמיצים ונחושים כמו בארה"ב ולחוקק חוקים דומים בכדי להתגבר על הבעיה המתעצמת הזו. התשובה לממשלה הינה- החוקים בארה"ב" אמר הר-ציון  בסיום הכנס חתמו הבוקרים על טופס הצטרפות לארגון "השומר החדש" לסיוע והגנה הדדית בכל אשורי הארץ.