מגן דוד אדום במחוז הדרומי משיק מחזור נוסף של חובשי רפואת חירום ופראמדיקים אשר הוכשרו לשמש ככונני מד"א ומיועדים לתת מענה מיידי וראשוני ממקום הימצאותם בכל עת, לכל אירוע מציל חיים.

חובשי רפואת החירום והפראמדיקים אשר הוסמכו לשמש ככוננים מגדוד הכוננים של מד"א יצוידו בערכות החייאה בסיסיות ומתקדמות, בשעה שכל כונן יוכל להפעיל בהתאם להסמכתו והכשרתו.

הציוד שיחולק כולל : אופנועים של מד"א, ציוד חבישה, מיכל חמצן, ציוד החייאה ואף דפיברילטורים חצי אוטומטיים. מגן דוד אדום במחוז הדרומי ובכלל, פועל לשיפור מתמיד באיכות ובכמות של מתנדבי מד"א, כאשר המטרה היא לייעל את השרות לאזרח הזקוק למד"א ולקצר ככל שניתן בזמן התגובה לאירוע.מערך כוננות זה הינו נדבך חשוב וחיוני במענה המבצעי של מד"א לאירועי שגרה כמו גם לאירועים רבי נפגעים.

כמו כן, בתקופה הקרובה יופעל מערך כוננים זה באמצעות מערכת טכנולוגית חדישה, אשר הותאמה במיוחד בעבור מד"א ובהתאם לצרכים של מערך כוננות זה. בדומה למערכות הקיימות באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ, תדע גם המערכת הזאת לאתר ע"י

איכון לוויני את חמשת הכוננים הזמינים והקרובים ביותר לכתובת המדויקת כפי שהתקבלה במוקד החירום של מד"א בקווי 101 ותשגר את אותם כוננים במקביל לאמבולנס או ניידת טיפול נמרץ שהוזעקו לכתובת.

"כמנהל מד"א במחוז הדרומי", מוסיף יהודה שושן, "מחובתי לעשות ככל יכולתי על מנת לשמור על רמת שירות גבוהה, מקצועית וזמינה והמשתפרת באופן מתמיד וכל זאת לטובת כלל הציבור".