לידי שוטרי החקירה הארצית לפרשות הונאה הגיעו תכתובות של שנתיים וחצי, וכעת נבדק האם יש בהם תשתית ראייתית לעבירות פליליות. גיבורי הפרשה: רה"מ, ראש לשכתו אז ועכשיו, שולה זקן, עובד יחזקאל, אז עוזרו הקרוב של אולמרט, והיום יד ימינו ומזכיר הממשלה, ורענן דינור, אז מזכיר משרד התמ"ת והיום מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

ערוץ 2 דיווח הערב במהדורה המרכזית כי באחד המקרים רצה עובד יחזקאל, אז עוזרו של אולמרט, למנות את ציון תורג'מן, המשנה למנכ"ל עיריית ירושלים, לסמנכ"ל שירות התעסוקה. "אהוד שלום", כתב לשר, "מבקש להזכירך לשוחח עם רענן, ולהבטיח שמינוי מנהלי המחוזות בשירותי התעסוקה ייעשה רק דרכך"...

במקרה נוסף, איציק מיכאלי, פעיל ליכוד מרכזי, לו על פי החשד, רצו אולמרט ויחזקאל לתפור מינוי דחוף. השניים ניסו לדאוג לתפקיד בקופת חולים לאומית ושוב, חושפת התכתובת את התהליך המהיר, בתומו הפך מיכאלי לפרויקטור ברשות. בשיחה עם חדשות 2 הכחיש מיכאלי את החשדות ואמר: "אף אחד לא קידם אותי".

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "מדובר בטענות שחלקן ממוחזרות, לחלק ניכר מהפרטים והשמות אין קשר עם מינויים פוליטיים ולא מדובר כלל באנשים המזוהים פוליטית או בטיפול שעניינו פוליטי".

"לגבי כל היתר, אין זה סוד שלכל לשכות שרי הליכוד לשעבר באותה תקופה, הגיעו פניות בדבר בקשות להתמנות לתפקידים ולסיוע. פניות אלה הופנו תמיד לגורמים המקצועיים הרלוונטיים להחלטתם על פי שיקול דעתם המקצועי ולראיה, רוב מוחלט מהשמות המוזכרים לא מונו לתפקיד כלשהו", נכתב עוד.

בלשכה הוסיפו בצד הדברים כי "מי שמכיר את מזכיר הממשלה יודע כי מדובר בעובד ציבור הגון וישר, אשר פעל על מנת לבלום את התופעות הפוליטיות שנוצרו בעקבות התנהלות גורמים מסוימים במרכז הליכוד וןף יזם את הקמתה של ועדת שמגר לקביעת כללי האתיקה של שרי הממשלה, על מנת שלא יישנו אותם תופעות מלפני מספר שנים. הוועדה אמורה לסיים עבודתה בימים הקרובים ולהגיש המלצותיה לרה"מ".

ח"כ אריה אלדד אמר בעקבות החשיפה כי "מי שלא הבין את סוד השרידות של אהוד אולמרט, למד הערב איך הפך אולמרט את השירות הממשלתי למכרה זהב של מינויים פוליטים ותעשיית ג'ובים. בכך הקיף עצמו ברשת סמיכה של שותפים לדבר עבירה והוא מנהל את המדינה כראש כנופיית פשע. אם מזוז ימשיך לגרור רגליים בחקירת רה"מ הוא יעיד על עצמו שגם המינוי שלו היה חלק מאותה שיטה".