"יהונתן יכול להיות פה בליל הסדר"

אסתר, רעייתו של יהונתן פולארד, ממשיכה להאשים את לשכת ראש הממשלה בהפצת שקרים ולפיהם היא מקבלת סיוע כלכלי ותמיכה מלאה. "לשכת ראש הממשלה מפיצה שקרים בציבור הישראלי שבהם היא טוענת שאני ויהונתן מקבלים תמיכה מלאה בכל היבט אפשרי. זה שקר גמור. במשך 22 שנה שיהונתן שוהה בכלא הוא לא קיבל גרוש אחד וגם אני לא קיבלתי גרוש אחד".

כעת מקווה פולארד שחקירת מבקר המדינה תוביל לבירור נסיבות היעלמם של סכומי כסף גדולים שלשכת רה"מ טוענת שהועברו למשפחת פולארד, אך מעולם לא הגיעו אליה. להערכתה המשכורת שלא קיבל יהונתן פולארד במשך שנות מאסרו וסכום התמיכה שהיא עצמה לא קיבלה הם סכומים פעוטים, אך מדובר בקצה קרחון שעשוי לחשוף שחיתויות כלכליות גדולות פי כמה בהן הועלמו כספים, וזו הסיבה שסביבתו של ראש הממשלה מתנגדת בנחרצות רבה כל כך לחקירת המבקר.

במכתב ששלח מכלאו לאולמרט דרש פולארד לברר את נסיבות הכספים הנעלמים. "ברגע שהתברר ללשכה שהמכתב מתפרסם פומבית הם נכנסו לפאניקה. לא לקח הרבה זמן עד שהתפרסם שחקירת המבקר תטרפד את שחרור של פולארד. ראש הממשלה וחבורת האנשים שנמצאים סביבו נורא פוחדים מחקירת לינדנשטראוס".אסתר פולארד מגדירה כ"מעצבן" את המידע לפיו יתכן ובעלה ישוחרר כמחווה אמריקאית לקראת שנת השישים למדינה. "אם רוצים שזה יקרה צריך לא רק לקוות. האזרח הפשוט יכול לקוות אבל הממשלה צריכה לפעול והיא לא פועלת. אולמרט וממשלתו מסכלים כל אפשרות לשחרר את יהונתן", מאשימה פולארד ומעלה כאמור, חשד לפיו המניע הוא גילויי שחיתויות כספיות של גורמים ממשלתיים ביום בו ידרוש פולארד את הסכומים שאמורים היו להצטבר עבורו כמשכורת וכסיוע, אך נעלמו. "מה שמעיד על כך הוא גודל הפחד שלהם"."בעוד חודש המדינה עומדת לקבל את בוש, האדם שמחזיק את בעלי כשבוי עשרים ושלוש שנה כשבוי באמריקה. אנחנו לא שמים לב שזה כמעט 40 אחוז משנות קיומיה של המדינה שיהונתן מוחזק כשבוי באמריקה. איפה הכבוד הלאומי שלנו שאנחנו מוכנים לשיר ולרקוד עם מי שמחזיק את יהונתן שבוי בלי אפילו לבקש את שחרורו".פולארד דוחה מכל וכל את הטענות לפיהן מתקיימים מאמיצים חשאיים לשחרור בעלה. היא מצטטת את יהונתן שקבע כי אם היה יודע שהמדינה מתאמצת עבורו היה מבליג, אך בשל התעלמותה ממנו הוא נאבק.ובנתיים, עד שמשהו ישתנה, אולי בזכות חקירת המבקר, ואולי בדרך נס שגם לו מקווה אסתר, היא מקווה שבעלה יגיע בקרוב מאוד לישראל. "יהונתן יכול להיות פה בליל הסדר, בקלות".

- חדשות ערוץ 7 -

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו