מליאת הכנסת תקיים בשעה 11:00 דיון פגרה מיוחד בנושא מכירת החמץ בחג הפסח. 40 חברי כנסת ביקשו לכנס את הדיון בעקבות החלטתה של שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים לפני כשבועיים על פיה לחנויות ולמסעדות מותר למכור חמץ בפסח, משום שהן מוגדרות מקום ציבורי, אך לא מקום פומבי.יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר אתמול כי למרות הניסיון של מפלגות מסוימות לייצג תפיסות שעם ישראל סולד מהן, הציבור יתעלם מההחלטה ההזויה של בית המשפט וחוק יחוקק. "ש"ס הם שליחים של עם ישראל, המעוניין לשמור על חוק החמץ. אנחנו נאבק להעביר את חוק החמץ בהקדם, גם אם הדבר יהיה נגד הממשלה. נלחם עבור עם ישראל גם אם חלק מהממשלה בוחר להתעלם ממנו".ישי הוסיף "עם ישראל יודע ששמירת החמץ שמרה עליו בגלויות, גם אם מיעוט פוליטי מביע עמדות זניחות המנסות לקעקע יסודות בעם היהודי".שר הדתות יצחק כהן (ש"ס) תקף בחריפות את החלטת השופטת ואמר כי בית משפט שפוסק כך בענין חמץ מצמיד אקדח לרקה של העם היהודי וראוי לעשות לו ביעור חמץ.לדבריו, "ההלכה והחוק קובעים שאסור למכור חמץ בפסח, ובית המשפט בפסיקתו הפך לחמץ בעיני העם. אני קורא לבית המשפט לעסוק במה שהוא מבין ולא בהלכה ובפענוח מהי רשות הרבים, ולא לצטט את רש"י מתוך חוסר הבנה"."אני אדרוש ערעור של המדינה אם בית משפט ישראלי פוסק כבית משפט של אומות העולם ולא מבין את איסור החמץ אולי בנסיבות כאלו נכון לפנות לבית המשפט הבינלאומי בהאג כדי לקבל סעד יהודי", מוסיף השר.

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לערער על פסק הדין. לדברי אורלב, פסק הדין מנותק מהמציאות. "זוהי פגיעה אנושה בזהותה היהודית של מדינת ישראל ובהבנה שבין דתיים לחילונים לא עולה על הדעת ששופטת לעניינים מקומיים תקבע הלכות הרות גורל באשר לצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית", אומר אורלב.

בעקבות פסק הדין הניח בשבוע שעבר ח"כ מאיר פרוש בכנסת הצעה לתיקון חוק החמץ, לפיה תוסר המילה "פומבי" מנוסח החוק הקיים, ובמקום המילים "לא יציג בעל עסק בפומבי" יבוא: "לא יציג לא ימכור ולא ישווק בעל עסק בכל דרך שהוא".