סיעת "ישראל ביתנו" יוזמת כינוס פגרה מיוחד על מנת להדיח את חבר הכנסת אחמד טיבי מתפקיד סגן יושבת ראש הכנסת.

היוזמה באה בעקבות נסיעתו של טיבי כחבר המשלחת הפלסטינית ל"פורום דוחא לדמוקרטיה" שנערך בקטאר שבמפרץ הפרסי בו השתתפה גם שרת החוץ, ציפי לבני.

בנוסף לכך, בדין ודברים שהתפתח אמש בין שרת החוץ לבין ח"כ טיבי תקף טיבי את ישראל ואמר, "ישראל היא מדינת אפרטהייד - הדמוקרטיה היא ליהודים בלבד".

בתגובה לדברים אמרה שרת החוץ, "אם חוזרים ל-1947, דובר אז על מדינה יהודית ומדינה ערבית פלסטינית, האם גם לזה אתה לא מסכים? העובדה שאתה חבר כנסת בישראל, המייצג 20% מהציבור ויכול לומר ככל העולה על רוחך, היא ההוכחה שישראל היא מדינה דמוקרטית".יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אומר, "נסיעתו של טיבי לדוחא, והדברים שאמר שם על כך שישראל הינה מדינת אפרטהייד, משקפים את העובדה שטיבי מנצל את תפקידו כח"כ, כדי לפגוע במדינה ולהרוס אותה"."אחמד טיבי מנצל את תפקידו כחבר כנסת על מנת לפגוע במדינה ולהרוס אותה" אמר ליברמן, "מסיבה זו מקומו של טיבי 'בפרלמנט ברמאללה' ולא בישראל"."יש לחוקק חוק שיבטל אוטומטית את חברותם של חברי כנסת הנוסעים ללא אישור למדינות אויב או נוהגים במקרה כזה כמשרתי מדינות וארגונים ההמצויים בעימות עם מדינת ישראל. יש גבול לחוצפה", הוסיף.בתגובה לפרסומים אמר ח"כ טיבי, "לא יתכן שבכל פעם שאביע את עמדתי, יתלו אותי בכל רחבי הכנסת. אני לא מבין למה אביגדור ליברמן, המהגר הפאסישט הזה, מתלהם בי בכל פעם שאני מייצג את הדמוקרטיה. מה אני דייר משנה של הכנסת שבכל פעם שלא יאהבו את דברי, יעיפו אותי?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו