ועדה ציבורית בראשות המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט מישאל חשין, בחרה בנשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט אהרון ברק, כאביר איכות השלטון לשנת 2008.

בקטגורית המאבק לטוהר המידות ואיכות השלטון זכו מלבד ברק בתואר 'אבירי השלטון' גם ח"כ שלי יחימוביץ, ח"כ אופיר פינס, יו"ר ועדת הביקורת של הכנסת ח"כ זבולון אורלב, פרויקט עתידים: צוערים למנהל ציבורי-רוחות של שינוי, מכללת ספיר, יו"ר המועצה האזורית גליל עליון אהרון ולנסי ומשה שופל- גימלאי בנק ישראל 

בתנועה לאיכות השלטון מציינים כי אבירים אלה מצטרפים לרשימה מפוארת של אבירים משנים קודמות, ביניהם אלוף במיל. דורון אלמוג, חושפת השחיתויות מיה קוך ז"ל ועוד עשרות אישים וגופים שקיבלו את האות.

בתנועה מציינים כי השנה עמד בראש הועדה הציבורית המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט מישאל חשין. חברי הועדה הם: פרופ' חליל אבו דאלו, פרופ' גבריאלה שלו, פרופ' ברכיהו ליפשיץ, ד"ר מרטין וייל, פרופ' שוקי שמר, אביר איכות השלטון לשנת 2003 מר שאול כרמלי ועו"ד אליעד שרגא. עו"ד מיכאל פרתם שימש כמזכיר הוועדה.

חברי הועדה בחרו את מקבלי האות בשמונה קטגוריות: נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט אהרון ברק יקבל את האות בקטגורית הרשות השופטת, ח"כ שלי יחימוביץ תקבל את האות בקטגוריית הרשות המחוקקת; השר לשעבר ח"כ אופיר פינס יקבל את האות בקטגוריית הרשות המבצעת; יו"ר ועדת ביקורת המדינה של הכנסת ח"כ זבולון אורלב יקבל את האות בקטגורית הרשות המבקרת.

ראש המועצה האזורית גליל עליון אהרון ולנסי יקבל את האות בקטגורית הרשות המקומית, משה שופל גימלאי של בנק ישראל יקבל את האות בקטגורית מאבק לטוהר המידות ואיכות השלטון, בתחום החינוך יוענק האות לפרויקט "עתידים: צוערים למנהל ציבורי-רוחות של שינוי" ובקטגורית "חוסן לאומי" יוענק האות למכללת ספיר אשר בשדרות.

האותות כולם יוענקו במסגרת אירועי שבוע איכות השלטון, ב"יום איכות השלטון" ה- 18, שייערך בתיאטרון הרומי, הגן הלאומי קיסריה.