ה"ניו יורק טיימס" דיווח היום כי החברה של איש העסקים, מוריס טלנסקי שילמה חשבונית בסך של 4717.49$ עבור שהייתו של אולמרט במלון ריץ קרלטון בוושנגטון. ע"פ הדיווח החברה שילמה את הסכום עבור 'איש קבינט בכיר ישראלי שלא קשור לחברה'. אחד מעורכי הדין בחברה של טלנסקי גילה כי האורח 'הכבד' היה אהוד אולמרט אך ציין כי לא בטוח שאולמרט ידע מי שילם עליו.

אליעזר ראוכברגר מ"יתד נאמן", העיתונאי הראשון שפגש את מוריס טלנסקי, פורס ביומן ערוץ 7 קווים לדמותו של איש המפתח בפרשיית אולמרט. לדבריו, בפגישתם התברר לו שטלנסקי מרגיש מאוד לחוץ לאחרונה, למרות שלא נמצא במעצר וגם לא בגדר חשוד אלא בגדר עד רגיל, אפילו לא עד מדינה "אבל כמו שהוא אמר לי, אם אתה שוכר חדר בבית מלון בסוויטה הכי מפוארת אתה מרגיש בחופש, אבל אם אתה עושה זאת בכפייה, אפילו אם זו תהיה הסוויטה הכי מפוארת אתה מרגיש בעונש".

"טלנסקי אמנם יכול ללכת ולהסתובב ברחבי ישראל היכן שרוצה בלי הגבלה, אך לצאת מהארץ הוא לא יכול וזה מטריד ומלחיץ אותו, יש לו אשה וילדים בחו"ל, אשתו לא כל כך בריאה והוא רוצה הביתה, לחזור למשפחתו ולביתו. בשבוע שעבר הייתה לו ברית ומאוד רצה להשתתף בברית של נכדו ומבוקשו לא ניתן לו, וזה ציער אותו".ראוכברגר סיפר על פגישתם ואמר כי באותו יום היה דיון ראשון בבית המשפט אם טלנסקי יכול לתת עדות מוקדמת או לא, והוא מאוד רצה שבית המשפט יחליט שהוא יכול לתת עדות מוקדמת ובכך יאפשר לו לחזור הביתה, למשפחתו"."ובית המשפט הכריע שהוא צריך להישאר, אני לא יכול להגיד אם הוא חושש שישאירו אותו להרבה זמן, אך הוא מאוד רוצה לחזור הביתה, הוא רוצה לגמור עם הסיפור ולחזור. אך הוא מדגיש כל הזמן שייתן את כל הסיוע שיידרש ממנו, הוא הדגיש בפני שענה לחוקרים על כל השאלות, ואמר לי שהוא אדם הגון שומר חוק, ואם ישאלו אותי כל שאלה - אני אענה".ראוכברגר הוסיף כי המדובר ביהודי חרדי אמריקני-מודרני, חם ולבבי, בן-תורה שלמד בישיבה-יוניברסיטי והיה קשור לרב סולובייצי'ק ואף סייע להוציא את ספריו. לדבריו בשיחתם הדגיש כי אין לו שום עסקים בארץ ולכן לא יכול היה לקבל תמורה על מעשהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו