ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה-מימד) התייחסה ביומן ערוץ 7 למהלכיה האפשריים של מפלגת העבודה, עקב חשיפת פרשיות אולמרט, לדבריה אין שום ספק שבשלב מסוים מרכז מפלגת העבודה יצטרך להתכנס ולהכריע על הישארות בממשלה או פרישה: "אם אתה שואל אותי לעמדתי, אסור לאולמרט לכהן ולו רגע אחד נוסף כראש ממשלה, כשהוא שקוע בחקירות חמורות ביותר עד צוואר, הוא לא מסוגל להיות ראש ממשלה, אין לו לגיטימציה מוסרית להיות ראש ממשלה והוא לא מסוגל לתפקד כראש ממשלה".

"אני הייתי מעדיפה שקדימה תקיא אותו מתוכה אבל בלית ברירה, שעה שאולמרט ממשיך לכהן כראש ממשלה אסור למפלגת העבודה לשבת בקואליציה שבראשה עומד אולמרט, כי משתמע מכך שאנו מעניקים הכשר לראש ממשלה מושחת. זה גם לא נכון מוסרית וגם לא פוליטית - כי זה ידבק בנו בסופו של דבר".

למרות ההאשמות החמורות בהם מואשם, יחימוביץ' לא ממהרת להספיד את אולמרט: "צריך להיזהר מתסריט ובו כתב האישום מתמהמה, ועוברים שבועות, חודשים ואפילו שנה... בגלל שאולמרט הוא אלוף העולם בהישרדות"."אני חוששת שבתקופה זו השחיתות של אולמרט תקרין עלינו, אין ספק שמפלגת העבודה וברק כשר ביטחון מוערך תורמים להמשך הלגיטימציה של אולמרט, ומי שמרוויח מכך זה רק אולמרט ולא אנחנו"."אני מודה שניסיונו של אולמרט כנחקר וחשוד עולה על כל ניסיונם של כל הפוליטיקאים לדורותיהם בישראל בפרט ובעולם בכלל, לא היה בפוליטיקה הישראלית והעולמית ראש ממשלה שנחקר באופן כל כך אינטנסיבי".יחימוביץ' הוסיפה: "מוסרית אני חושבת שמגיע למדינת ישראל ראש ממשלה נקי כפיים, או לפחות ראש ממשלה שלא שקוע עד צוואר בפרשיות שחיתות כל כך חמורות, זה מכרסם לאט-לאט בדמוקרטיה הישראלית כי הציבור מאבד את אמונו בשלטון החוק, חורה לי שאומרים שכל הפוליטיקאים מושחתים... הרבב הזה דבק בכולנו".ח"כ יחימובץ' התייחסה לחשש של מפלגת העבודה מפני תבוסה בידי נתניהו במקרה של הקדמת הבחירות ואמרה כי נתניהו ניתן להבסה: "אי אפשר לקבל החלטות פוליטיות על סמך פחד מתמיד. אם היינו מנהלים מערכה על הערכים שלנו והאידיאולוגיה שלנו, מציבים עמדה לעומתית לזו של קדימה היינו מתחזקים במאבק מול נתניהו"."לא הכול פוליטיקה, ויש לנו גם מדינה והכשרה של אדם כל כך מושחת שעומד בראש המדינה גורם לכך שאנחנו מזיקים לעצמנו, הדבר גורם נזק לדמוקרטיה הישראלית, לשלטון החוק בישראל ולאמון הציבור בנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו