ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) פנה הבוקר במכתב לשר הביטחון בו הוא מתריע כי הסרת המחסום בדרום הר חברון, בשל ביקורו של בוש, מסכנת במישרין את חיי היהודים היושבים באזור, ועל כן יש להשיב לאלתר את החטיבות למחסומים."גם אם פתיחת המחסום מהווה מחווה לקראת ביקורו של הנשיא בוש אין שום שר ביטחון בישראל הרשאי לשלם בחיי יהודים את מחיר כרטיס הטיסה של בוש לישראל", אומר אלדד.

"אני מבקש להתריע כי כל פגיעה ביהודים שתתרחש באזור תהיה מעתה ואילך תוצאה ישירה של מדיניות ההפקרות הביטחונית שאתה מאפשר להוביל ביו"ש, המתבטאת בהסרת מחסומים, צמצום נוכחות חיילי צה"ל ביישובים ובאיסוף נשק מהם. אני מבקש כי תורה לאלתר, לפני שחלילה ירצחו יהודים, להחזיר את החטיבות".

אתמול והבוקר חסמו את צומת הכבשים כמאה מתיישבים מהר-חברון במסגרת המאבק נגד פתיחת הצומת לתנועת פלשתינים. המתיישבים פעלו על מנת לעכב את פתיחת הצומת לאחר שהוסר המחסום במקום, בעקבות ביקורה של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליסה רייס, בישראל והנשיא האמריקני ג'ורג' בוש.

בתחילת שבוע שעבר שלח ראש המועצה האזורית, צביקי בר חי, מכתב דחוף לראש הממשלה בו דרש ממנו לבטל את ההחלטה לפתוח את 'מחסום הכבשים' לתנועת ערביי יו"ש. בר חי, הזכיר במכתבו שהמחסום הוקם על מנת למנוע פיגועים בצומת, בהם נהרגו בעבר בין היתר שלושה חיילים ונפצעו ישראלים רבים.