ראש השב"כ, יובל דיסקין, התייחס בישיבת הממשלה למצב בעזה ואמר "יש התעצמות מצד החמאס בהכנסת אמצעי לחימה ברמות גבוהות מאוד. יכולת הרקטות היא להגיע כבר מעבר לאשקלון, עד קרית גת ואשדוד וכל עוד אין חסם של ממש בעניין ההברחות בין מצרים לעזה זו רק שאלה של זמן עד שהטילים יגיעו לקרית גת ואשדוד, אמר דיסקין. 

הוא הוסיף "יש התקרבות בין החמאס לאיראן וכבר יש רקטות מתוצרת איראן בתוך הרצועה ויכולת מצד איראן להביא רקטות לרצועה", אמר.

דיסקין סבור כי הזמן פועל לטובת החמאס וכי האיום הולך וגובר, מצד שני, אומר דיסקין, החמאס מוטרד מירידה בתמיכת הציבור, וכי אם אבו מאזן לא יהיה חלק מהסדר הרגיעה ברצועה, הדבר יחליש אותו. כמו כן השב"כ מזהה שחיקה ומוכנות של החמאס לסבב הסלמה נוסף.

דיסקין התייחס לנסיון הפיגוע במחסום ארז, "הייתה התרעה ומזל גדול, המעברים הם יעד מרכזי לפיגוע, וכי השב"כ עוקב אחרי הכנות לפיגועים".

"המצב הנוכחי לא יכול להמשך עוד זמן, גם מצד החמס המצב הוא או רגיעה, או הסלמה בהיקף גדול יותר. אך ככל שעובר הזמן מצב הטרור בעזה יהפוך לקשה יותר ופעילות צבאית תעלה ביותר קורבנות לשני הצדדים". דיסקין רואה כי הסיכוי לרגיעה במצב ברצועת עזה הוא נמוך. דיסקין הוסיף כי "סוגיית החייל גלעד שליט היא תנאי מבחינתנו בסוגיית דיוני הרגיעה. יש פערים בסוגייה זו מול החמאס ואפשר להתרשם מהמאמץ של המצרים בעניין זה".

דיסקין התייחס למצב באזור יהודה ושומרון, "יש נסיון לקדם פיגועי חטיפה, ויש התעוררות והתארגנות בקרב ארגוני הטרור באיו"ש והשב"כ העלה כוננות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו