ועדת הכנסת דחתה ברוב גדול את בקשת ההתפלגות של סיעת הגמלאים, ברוב של 12 נגד שבעה. זאת, בגלל הקשר של הפורשים למפלגתו של איש העסקים ארקדי גאידמק. הדחייה באה על אף שינוי ההסכם בין הפורשים לבין גאידמק.

חבר הכנסת משה שרוני אמר לפני מספר ימים בראיון לערוץ 7 כי לדעתו היועצת המשפטית של הכנסת, עורכת הדין נורית אלשטיין, מצויה תחת לחץ של גורמים ב'קדימה' ולכן פסלה את ההסכם שנחתם בין פורשי הגמלאים לארקדי גאידמק.  שרוני רמז להאשמותיו בו סירב לפרט את שמות הלוחצים על היועצת המשפטית של הכנסת, אך אמר כי בקרוב ייוודעו הדברים לאשורם.

שרוני הגיב להודעתו של יו"ר סיעת הגמלאים, ח"כ יעקב גלנטי, שפנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה שיחקור את ההסכם בין ח"כ שרוני לאיש העסקים ארקדי גאידמק. "אני מוכן לעמוד לכל בדיקה ולכל חקירה. לאחר בירור האמת אתבע את גלנטי באופן אישי על הוצאת לשון הרע ולא תעזור שום חסינות", אמר שרוני.

שרוני אמר "לא אוכל להיות חבר במפלגה שבוגדת במצביעיה ומנופפת בדברי בלע ובשקרים", וסיפר כי ההתפלגות לא הייתה קלה. זאת בניגוד לשקרים שמופצים בתקשורת אודות המהלך.

ח"כ שרוני אמר לערוץ 7, שאם וכאשר ועדת הכנסת לא תאשר את ההתפלגות בסיעת גיל, "אנחנו נלך לבג"צ ואני אתבע אישית כל איש שיצביע נגד, אישית אני אתבע אותו, זה עניין של הטרדה  וחוסר מוסר".