ניצב משנה אבשלום פלד, מפקד מרחב חברון, האשים לאחרונה את ארגוני השמאל הקיצוני שמקיימים סיורים בחברון בהסתה, ארגון פרובקציות וליבוי יצרים בין המתיישבים היהודים לערבים. האמירה של ניצב משנה פלד הכעיסה מאוד את מחנה השמאל וגררה תגובות נזעמות. ח"כ זהב גלאון וח"כ יוסי ביילין ממרץ הגיבו בזעם על האמירות של משטרת מחוז ש"י.

ח"כ גלאון קראה לשר דיכטר לעשות בדק בית במשטרה. תנועת שלום עכשיו קראה להשעות את מפקד מרחב חברון ניצב משנה אבשלום פלד על דברי הביקורת כלפי ארגוני השמאל הקיצוני.יהודה שאול מארגון שוברים שתיקה אמר שמפקד מרחב חברון לא מכיר את הפעילות שהארגון שלו מקיים בחברון והוא מזמין אותו להצטרף ל"סיורים הלא פרובוקטורים" של ארגון שוברים שתיקה: "מפקד המשטרה כנראה לא מכיר את הפעילות שאנחנו עושים בחברון. בכל מקרה ארגון שוברים שתיקה ישמח להיפגש עם מפקד המשטרה ולהראות לו את הפעילות שאנחנו עושים."שאול הוסיף ואמר שארגונו שוברים שתיקה ימשיך להיאבק "על הזכות לקיים סיורים לימודיים" , כלשונו, בחברון: "אנחנו נמשיך לקיים סיורים לימודיים בחברון ונראה לעם ישראל כולו מה מתרחש בחברון. כבר למעלה 3 שנים שאנחנו מקיימים סיורים בעיר ואנחנו לא מתכוונים לוותר על זכותנו להשמיע את דעתנו".לאחרונה בוטל סיור של ארגון שוברים שתיקה על ידי משטרת חברון בטענה שהיא אינה יכולה לאבטח הסיור מחשש לאלימות שתיווצר בין המתיישבים לאנשי ארגון שוברים שתיקה.נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון, מסר בתגובה כי ארגון 'שוברים שתיקה' הוא ארגון שמאל קיצוני וכולו תעתועים המתיימר לייצג חיילים משוחררים ובפועל נוקט בשיטות אלימות ולא חוקיות. ארנון קורא לאנשי ארגון שוברים שתיקה להסגיר את עצמם למשטרה בעקבות טענותיהם על כך שביצעו פשעים כנגד ערבים בחברון.

"שוברים שתיקה הוא ארגון שכולו תעתועים המתיימר לייצג חיילים משוחררים אבל מטרתו כחלק מארגוני השמאל הקיצוני וארגוני האנרכיסטים לקעקע את ההתיישבות במדינת ישראל כולה ובחברון בפרט. אני מציע להם כחלק מהסיפורים שהם אומרים שהם ביצעו בעבר ביחד עם חיילים אחרים פשעים כאלה ואחרים נגד ערבים בחברון אני מציע להם שילכו למשטרה ויסגירו את עצמם. המטרה הראשונית שלהם זה תקיעת סכין בגב חיילי צה"ל. הם באים להכפיש אותם, להשמיץ אותם, לקעקע את מעמדם וכבודם.לחלק מראשי הארגון הזה יש תיקים פתוחים במשטרה על אלימות והפרות סדר. עיקר הפעילות התקשורתית שלהם מכוונת כלפי חוץ לתקשורת העולמית כחלק מהניסיון שלהם להכפיש את מדינת ישראל וחיילי צה"ל. מפקד חברון מכיר אותם היטב וכשהוא אומר שהאנשים האלה פרובוקטורים הוא יודע על מה שהוא מדבר"