נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, קיים עם נשיא המדינה, שמעון פרס מפגש שחתם את ביקורו בישראל, בנוכחות 400 אנשי עסקים מצרפת וישראל.

סרקוזי אמר "בשם צרפת אנו מבקשים להצהיר הצהרת אהבה לישראל – אנחנו אוהבים אתכם! צרפת רוצה להרחיב את שיתופי הפעולה עם ישראל בתחומי הביטחון, הכלכלה, החינוך והתרבות, עד היום לא נעשה מספיק כדי לממש את מלוא הפוטנציאל הקיים בין שתי מדינותינו ואני קורא כאן מעל בימה זו לאנשי העסקים הצרפתים, לקדם עסקאות, פרוייקטים ושיתופי פעולה מלאים עם ישראל".

סרקוזי הקדיש חלק נכבד מנאומו לנושא עמק השלום ותעלת הימים אותם מקדם הנשיא פרס ואמר "צרפת תומכת בקידום פרוייקט עמק השלום ואני כנשיא צרפת רוצה להתחייב באופן אישי ומוחלט לפרויקט זה. ים המלח מתייבש והופך לקטסטרופה אקולוגית ויש להילחם ולמנוע את התייבשותו, חייבים לקדם מייד את בניית תעלת הימים ולדחוף קדימה פרוייקטים כלכליים ועסקיים משותפים לישראל ולצרפת".

סרקוזי הדגיש כי הרש"פ והירדנים הם חלק בלתי נפרד מפרויקט עמק השלום ויש לשתפם בכל המיזמים. עוד אמר סרקוזי כי "שיתופי הפעולה הכלכליים יקדמו את האיזור ויקלו על המנהיגים הפוליטיים לבנות שלום על בסיס כלכלי חזק. "אני רואה חשיבות עליונה לקדם היחסים בין ישראל לצרפת ולקדם תהליך השלום בין ישראל לעולם הערבי ולכן אני מכנס את ועידת אגן הים התיכון ועושה את המאמצים האלה בביקורי הנוכחי."הנשיא סרקוזי סיים את נאומו במסר מיוחד לעם הישראלי: "ידידיי, אתם יכולים להיות גאים במה שהשגתם ב-60 השנים האחרונות, אני לא מכיר עוד עם שיכול היה להגיע להשג כל כך יפה בזמן כל כך מועט".נשיא המדינה, שמעון פרס אמר "אנשי העסקים וראשי החברות של צרפת יכולים לקדם את השלום במזרח התיכון הרבה יותר מכל צבא. "אני קורא לכם כנשיא מדינת ישראל ומקבל אתכם בזרועות פתוחות, להשקיע ולהרחיב את העסקים שלכם בתחומי ההי טק, התעשיות הביטחוניות ומעל לכל בפרויקט עמק השלום ותעלת הימים. ישראל קטנה בגודלה ובמס' התושבים שלה. היא לא יכולה לשמש כשוק או תעשייה בשבילכם, אך היא בהחלט יכולה לשמש מעבדה עולמית לפיתוחים רבים עבור צרפת והעולם כולו".את הבוקר פתחו שני הנשיאים פרס וסרקוזי במפגש עם המכונית החשמלית שמקדם שי אגסי בעידודו הפעיל של הנשיא פרס.

המכונית החשמלית הוצבה בפתח מלון המלך דוד כשסביבה טבעת אנשי ביטחון. שני הנשיאים יצאו מן המלון, פתחו את דלתות המכונית והתיישבו יחד עם שי אגסי, כדי לקבל סקירה מקיפה על לוח השעונים, המתגים והמנוע החשמלי.

שני הנשיאים התלהבו מהמיזם הירוק, שאלו שאלות ובילו דקות ארוכות בתוך המכונית. בצאתם אמר פרס כי פרוייקט המכונית החשמלית הוא שיתוף פעולה בין המוח, היזמות והחוצפה הישראלית לבין תעשיית הרכב האיכותית של צרפת.עם תום ביקורו בארץ הודה סרקוזי בחום לנשיא פרס על האירוח החם והביקור המרגש שערך לו בישראל. סרקוזי אמר לפרס "יש כאלה שאומרים שקשה ליצור ידידות עם צרפת ואני אומר לך – גם אם ישנו קושי זו ידידות שלא ניתן לנתק אותה ואני אשאר ידיד אישי שלך ושל ישראל תמיד ולאורך כל הדרך ושותף אמיתי למאבקה של ישראל בנושא הגרעין האירני, בטרור ובמאמצים להביא את תהליכי השלום ליעדם הרצוי."נשיא המדינה אמר עם תום הביקור, "נרקמה מערכת יחסים חדשה בין צרפת לישראל. צרפת פרסה בביקור הזה חזון מדיני שנשען על עוצמתה של אירופה המאוחדת ועל האמונה שיש הרבה מה לעשות ומיד גם בתחום הישראלי -פלשתינאי וגם בסוגיית איחוד מדינות אגן הים התיכון."הנשיא פרס ציין כי הוא מאוד מעריך את נשיא צרפת וכי העוצמה שלו טמונה בחדשנות וביצירתיות שהוא מביא בתחומים השונים. הנשיא הוסיף כי סרקוזי "אינו כבול לשיגרה ומוכן לרוץ למרחקים גדולים וארוכים".