הערב: אות ההתנדבות מהנשיא ל'תעסוקטיף'

הערב תקבל עמותת 'תעסוקטיף' המחזירה את עקורי גוש קטיף לשוק העבודה את אות הנשיא להתנדבות.

תגיות: גוש קטיף
יומן ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשס"ח

פרס אות התנדבות יימסר הערב במשכן הנשיא למספר גופים בהם גם עמותת 'תעסוקטיף' למציאת פתרונות תעסוקה לעקורי חבל קטיף.

ביומן ערוץ 7 התייחס יוזם העמותה והעומד בראשה, הרב יוסף צבי רימון, לפעילות העמותה ולפרס. לדבריו "הפניה הראשונית למתן האות הגיעה דווקא מאנשי ממשלה שמכירים את הפעילות שלנו. לאחר שנועצו באנשי סל"ע ובגורמים אחרים וראו איך החזרנו למעלה משמונה מאות איש לשוק העבודה החליטו לתת לנו את האות".

על ראשית דרכו בקשר הישיר והרציף עם העקורים סיפר הרב רימון: "התבקשתי על ידי רבני הגוש ללכת לבתי המלון לפגוש את העקורים ולבקר אותם ומהר מאוד הבנתי שהבעיה היא התעסוקה ואין מי שמטפל בזה ברצינות. התחלתי לבד והצוות גדל למאה וחמישים איש עם 12 אנשי מקצוע ומתנדבים רבים".

וכמה עקורים כבר חזרו לשוק העבודה בזכות העמותה? "865 אנשים, ובעצם קצת יותר. אתמול נוספו עוד", מספר הרב רימון ומוסיף כי במהלך השנים שחלפו מאז העקירה "פתחנו כמאה ושלושים עסקים חדשים".

"אנחנו שמחים על כל משפחה. אבל לפעמים אני חושב שאם פתחתי את 'תעסוקטיף' בשביל חמש משפחות דייני. לתעסוקה יש השלכות רבות לכל תחום בחיים, חיי המשפחה ועוד".

ולא רק עסקים חדשים הקימה העמותה. גם שכירים זוכים ליחס מיוחד. "אנחנו עוסקים הרבה באנשים שכירים. אתר ג'ובקטיף מכיל בתוכו משרות רבות שמתאימות לתושבי גוש קטיף ברחבי הארץ. חוץ מזה יש רכזים אזוריים שמגיעים לאנשים לבית ומעודדים אותם לצאת לעבודה".

ובנוסף לכל אלה "יש לנו אנשים שעוסקים בתחום הנפשי-תעסוקתי ומכשירים את האנשים מחדש לחזור למעגל העבודה לאחר ששנים היו הם עצמם מסייעים לאחרים".

והבעיה הגדולה, כמו תמיד, גם במקרה הזה היא התקציב. "הכול מכספי תרומות מהארץ ומהעולם. המדינה, התמ"ת והמנהלת, תומכים במהלכים שלנו. עד היום נאספו וחולקו עשרה מיליון שקל אבל צריך עוד מיליונים רבים. יש לנו את הידע והיכולת אבל אנחנו זקוקים לתמיכה הזו".

תרומות ניתן להעביר דרך אתר ג'ובקטיף או בטלפון 072-2127125