איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכריז השבוע על סכסוך עבודה בחברה לשירותי קרקע בנתב"ג- אירוהנלינג, זאת בעקבות הודעת מנכ"ל החברה, רפי מטלון, לפטר את ועד העובדים, באותו היום בו הודיעו לו כי העובדים התארגנו בהסתדרות והקימו ועד עובדים.

חברת אירוהנדלינג היא חברה המספקת את כל שירותי הקרקע לחברות התעופה הזרות שמגיעות לארץ. לרבות- צ'ק אין, צ'ק אאוט, טיפול במזוודות, תשלום עבור עודף משקל, שירותים למציאת מזוודות, שירותים טכניים למטוס (קשר בין חברות התעופה למגדל הפיקוח) ואף שירותי VIP. חברות תעופה זרות רבות משתמשות בשירותיה, ביניהן- איברייה הספרדית, מאלב ההונגרית, טארום הרומנית ואירו-סוויט האוקראינית, המספקת שירותים לכ-1500 נוסעים ביום. בחברה עובדים כ-170 עובדים. 64 מתוך עובדי החברה, העובדים כדיילי קרקע התארגנו לאחרונה בהסתדרות.העובדים טוענים שהחברה לא משלמת להם עבור ימי חג, ימי מנוחה ושעות הלילה לא משולמות לפי חוק. כמו כן, העובדים טוענים כי הם עובדים משמרות בנות 14-15 שעות, יום אחר יום, לעיתים ברציפות במשך שבוע וחצי (כולל שישי שבת) ללא מתן יום מנוחה.

לאחר התארגנותם, פנתה מזכירת חטיבת איגוד התחבורה בהסתדרות, עופרה ציון למנכ"ל החברה במכתב והודיעה על התארגנות העובדים במסגרת ההסתדרות. כמו כן הודיעה על בחירתה של נציגות העובדים. מנכ"ל החברה, רפי מטלון, פיטר לאלתר באותו היום שניים מנציגי העובדים.יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אומר היום כי"התנהלות ההנהלה כלפי הוועד והעובדים מנוגדת לזכות ההתארגנות. לא יתכן שמעסיקים מתעלמים מזכות ההתארגנות שהיא זכות דמוקרטית לכל דבר. איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות יילחם בתופעה המסוכנת הזו בכל האמצעים החוקיים העומדים ברשותו".נציג ועד עובדי אירוהנדלינג, איתי גולד, אמר: "אנו עשינו דבר לגיטימי. התארגנו בשביל לקבל את הזכויות שממילא מגיעות לנו. בתמורה לכך, לא רק שזכינו לחוסר יחס מצד המעסיק, אלא לפיטורים באותו הרגע. אנו יוצאים היום למאבק למען שמירה על זכויותינו ומקום עבודתנו".