העיתון אל-ביאן, היוצא לאור במפרץ, מדווח כי בימים האחרונים חלה התקדמות במשא ומתן עם ארגוני המחבלים בעניינו של גלעד שליט. ע"פ הדיווח ההתקדמות בעסקה הושגה לאחר שישראל הסכימה לשחרר 300 מחבלים, בהם גם רב המחבלים מראוון ברגותי, ואת בכירי החמאס חסן סלאמה, עבדאללה ברגותי ואבראהים חאמד.

הפלסטינים קראו בשבוע שעבר  לראש הממשלה, אהוד אולמרט לשחרר את המחבל מראוון ברגותי השפוט לחמישה מאסרי עולם. אולמרט הבטיח לאבו-מאזן, בתום פגישתם בפריז, לשחרר כמחווה אסירים פלסטינים.בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' חוששים כי קריאותיהם של הפלסטינים יענו ע"י ממשלת ישראל וכי קיים חשש כי ברגותי אכן ישוחרר בעתיד.

20 במאי 2004 הורשע ברגותי בחמש רציחות, ובניסיון לרצח. התביעה נגד ברגותי ויתרה על 21 האשמות ברצח ו-33 אישומים אחרים, בשל חוסר ראיות מספיקות למעורבות ישירה. ברגותי נידון לחמישה מאסרי עולם מצטברים על חמש הרציחות בהן הורשע, ול-40 שנות מאסר עבור ניסיון לרצח.

ערוץ 7 פנה ללשכת ראש הממשלה בשאלה האם ישנה הסכמה כזו על שחרורו של ברגותי והאם קיימת אפשרות לשחרור הרוצח. בלשכה הסתפקו במשפט אחד: חל איפול מוחלט על המו"מ בנושא גלעד שליט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו