רוצח פלינר כשיר לעמוד לדין

רופאי בית החולים הפסיכיאטרי "אברבנאל" קבעו כי ת', הנער בן ה-17 המואשם ברצח עו"ד ענת פלינר לפני כשנתיים, שפוי וכשיר לעמוד לדין.

תגיות: ענת פלינר
שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשס"ח

רופאי בית החולים הפסיכיאטרי "אברבנאל" קבעו כי ת', הנער בן ה-17 המואשם ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני כשנתיים, שפוי וכשיר לעמוד לדין.

בשבוע שעבר דחה בית המשפט את הקראת כתב האישום במשפטו של ת', עד לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית סופית לגביו. בדיון אז אמר ת' שהוא מצטער ו"רוצה לבקש סליחה מהמשפחה".

על פי כתב האישום, החליט ת' ביום הרצח לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון כדי להשיג כסף. הוא יצא מביתו בשעה 21:00 לאחר שנטל זוג כפפות שחורות שהיו שייכות לו וסכין קומנדו ונדן שהיו שייכים לאביו, וצעד לכיוון הרחוב שבו התגוררה עו"ד פלינר. הנאשם נכנס לחצר בית משפחת פלינר, שבה שהו באותה עת עו"ד ענת פלינר ושני ילדיה, ודפק על דלת הכניסה.

עו"ד פלינר פתחה את הדלת לאחר שהנאשם הזדהה כשכן ואז אמר לה הנאשם: "תוציאי את כל הכסף שיש". מיד ובסמוך לכך שלף הנאשם את הנדן ממכנסיו והוציא מתוכו את הסכין, ובעודו דורש מעו"ד פלינר כי תוציא את כל הכסף דקר אותה באמצעות הסכין בבטנה, שתי דקירות, השליך את הנדן לרצפה ונמלט מהמקום. במהלך מנוסתו השליך הנאשם את הסכין והכפפות בפח אשפה במסלול הבריחה ברמת השרון.

כתוצאה מהדקירות התמוטטה עו"ד פלינר לנגד עיני ילדיה הקטינים שחשו לכניסת הבית בעקבות זעקותיה. בנה של עו"ד פלינר הזעיק את המשטרה וצוות מד"א אשר הגיע לבית המנוחה ופינה אותה לבית החולים "בילינסון". שני פצעי הדקירה בבטן גרמו מאוחר יותר למותה של עו"ד פלינר.