"24/7 – יום ללא תאונות דרכים", אינו תאריך מקרי, התאריך מסמל את המחויבות לנהיגה אחראית 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, כשהעיקרון המנחה של פרויקט זה הינו ש"ההגה בידיים שלנו", וכל אחד מאיתנו יכול להביא לשינוי אמיתי.

זו השנה השנייה ש"יום ללא תאונות דרכים" עתיד להתקיים ובהנחיית מנכ"ל מד"א, אלי בין, גם ארגון מגן דוד אדום בישראל ייקח פעם נוספת חלק ביום החשוב הזה ויניף על האמבולנסים את הדגל הירוק עם הלוגו של היום, בתקווה שבין הנסיעות שייבצעו אנשי מד"א לא יהיו גם נפגעי תאונות דרכים.

מאות בני נוער מתנדבי מד"א, שיהיו ביום זה בעיצומו של קורס תאר"ן (תחנת אירוע רב נפגעים), יציינו גם הם את ה"יום ללא תאונות דרכים", בתרגיל מסכם רחב היקף שיתרגל טיפול בתאונות דרכים. התרגיל יתקיים בין השעות 8:00 – 13:00, וייקחו בו חלק כ-800 מתנדבי הנוער המשתתפים בקורס, במסגרתו הם מוכשרים, בין השאר, גם בטיפול בנפגעי תאונות.

במקביל, מאות רכבי ההצלה של מד"א, הנוסעים על כל כבישי הארץ, יגדילו את המודעות לסכנות הכבישים. "יש לקוות שנוכחות האמבולנסים תגרום לאנשים להאט לפני מעבר חצייה ולחשוב פעמיים לפני שיבצעו עבירות תנועה, תוך מחשבה שאלה עלולים להיות הם בתוך האמבולנס, מוחשים לבתי החולים", מקווה מנכ"ל מד"א.

עוד הוא מצפה, כי מראה האמבולנסים הללו יעלה גם את מודעות הנהגים לחשיבות פינוי הדרך לאמבולנס הנמצא בנסיעת חירום, בדרך להציל את חייו של עוד פגוע תאונת דרכים.

הפרוייקט השנה מתמקד במניעת תאונות בהן מעורבים הולכי רגל, המהווים מעל לשליש מסך כל הנפגעים.

כאן המקום לציין כי מדי שנה מפנים צוותי מד"א עשרות אלפי פצועים ומאות הרוגים מזירות של תאונות הדרכים, שכבר לפני שנים הוכרו כ"מכת מדינה".

במהלך כל היום, יקיימו מתנדבים פעילות בצמתים מרכזיים, במסגרתה הם יחלקו להולכי הרגל בלונים ועליהם לוגו 24/7. גם הצמתים עצמם יקושטו בבלונים. על כל תחנות ונקודות ההזנקה של מד"א בארץ, 109 במספר, ייתלו בלונים כאלה, על מנת להזכיר גם לעוברים ולשבים ולבאים בשערי התחנה, ש"ההגה בידיים שלנו".