בקרוב יצא לדרך מסע 'דרך ארץ הגבעות' של תנועת נאמני ארץ ישראל ותנועת 'נוער למען ארץ ישראל'. דניאלה וייס, ראש מועצת קדומים לשעבר וממנהיגות ההתיישבות ביש"ע, שוחחה ביומן ערוץ 7 על המסע המתוכנן והמניעים העומדים מאחוריו.

לדבריה המסע הינו חלק בלתי נפרד מהמשך הפעילות ההתיישבותית שקיבלה תנופה לאחר הגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון. וייס מציינת כי התנועות פועלות במגוון דרכים בהן צעדות, פתיחת צירים, הקמת נקודות התיישבות ומאחזים ועוד.

על מסלול המסע מספרת וייס: "נצא מחומש לפנות בוקר לכיוון קדומים. בשבות עמי יחברו אלינו אנשים מהשפלה. משם נמשיך לרכס ברכה, לגוש שילה. משם לרכס מגרון ודרך שער המזרח שבין ירושלים למעלה אדומים נמשיך לשדמה, שם נלון. בבוקר נמשיך לרכס מעלות חלחול ומשם לדרום הר חברון". וייס מציינת כי "לכל אחד מהמקומות יש משמעות בתפיסת המרחבים".

הצועדים אמורים ללכת מרחק של כעשרים קילומטרים מדי יום. עם זאת יהיה גם מסלול מיוחד למשפחות. זאת בתיאום עם המטה המארגן."הקמנו כמאתיים ישובים, אבל המרחבים נותרים פנויים להשתלטות ערבית", אומרת וייס הרואה בצעדה חלק מהמאבק על השטחים שבין הישובים.לשאלת המראיין, יגאל שוק, אם פנו מארגני הצעדה לקבל את אישור צה"ל לביצוע המהלך, אומרת וייס כי "לא פנינו לצבא כי תמיד מבטלים לנו ברגע האחרון. חוץ מזה שאנחנו לא מוכנים לבקש אישור כדי לצעוד בארצנו. אנחנו נצעד בכל מקום".ובאשר לפעילות הכוללת של נוער הגבעות וייס מלאת התפעלות והתפעמות. לדבריה מדובר בנוער שמחזיר את הנחישות בעמידה על זכות החיים בארץ ישראל. "אני מתפעלת מהיצירתיות של הצעירים הללו. הם טובים יותר מכל תקופה קודמת".לדבריה, בחוגי בית שהיא עורכת בישובי יהודה ושומרון וברחבי הארץ היא נתקלת בתגובות אוהדות ביותר למפעל ההתיישבות המתחדש הזה של צעירי הגבעות. "אני רואה שכולם תומכים. כולם שמחים. אנחנו הרי נמצאים בטירוף מערכות. אובאמה מדבר על שתי מדינות. איזה שתי מדינות? של חמאס? משחררים את ברגותי שיתמודד עם החמאס? זה טירוף. אנשים שומעים אותנו וחוזרים לחייך. הם מאושרים לשמוע על צעדות. אנשים רוצים בריאות של עם", אומרת וייס.ובאשר למועצת יש"ע מלאה וייס ביקורת נוקבת. לדבריה ראשי המועצה הם החלשים ביותר בסוגיית ארץ ישראל, כלשונה. היא מציינת כי עיון במסמך העקרונות החדש שגובש על ידי המועצה מעלה כי המטרה הראשונה במעלה מבחינתם היא התנחלות בלבבות ותו לא, אך לטעמה כל עוד לא יוכיחו נאמנות לרגבי ארץ ישראל לא יוכלו גם להתנחל בלבבות. "אם לא תהיה נאמן לכל סלע וסלע בארץ ישראל יקבלו אותך בסלון למים קרים אבל לא תגיע ללבבות. ההיאחזות תביא להתנחלות בלבבות. את זה מועצת יש"ע לא מבינה".