ההנהלה המורחבת של מועצת יש"ע החליטה אמש פה אחד לאמץ את המתווה שהוצע להקמת אתר הקבע של מגרון, כדרך ליישוב סוגיית מגרון בהסכמה.

הנושא הובא להחלטתה של מועצת יש"ע לאחר שהמועצה האיזורית מטה בנימין לא קיבלה החלטה בנושא ודחתה את ההחלטה עד לאחר התייעצות עם גורמים נוספים בהתיישבות.

תושבי היישוב מגרון אומרים בעקבות ההודעה על הסכמת מועצת יש"ע לפשרה בנושא מגרון, כי הם מתנגדים לכל פשרה שמשמעותה עזיבת המקום, "אנו תושבי מגרון נטועים במקומינו מכח הזכות ההסטורית של עם ישראל על ארצו ועל פי כל קנה מידה מוסרי".

"אנו נמשיך להיאחז ולפתח את ישובנו ולא נסכים לעקירת הישוב ממקומו", אומרים התושבים.

ההצעה המדוברת כוללת ככל הנראה הגדרה של איזור ליישוב קבע של מיגרון סמוך ליישוב אדם הסמוך, הצעה שנמצאת זה זמן על שולחן המשא ומתן בין ראשי ההתיישבות לבין משרד הביטחון.

היישוב מגרון שוכן צפונית לירושלים בסמוך לתחנת הדלק מעבר מכמש, ובעל חשיבות אסטרטגית גדולה כיוון שהוא חולש על ציר 60 (כביש ירושלים - שכם) ויוצר רצף התיישבותי בואכה עפרה ובית - אל. היישוב משקיף על אזור בקעת הירדן ממזרח, ועל אזור הרי ירושלים מדרום.יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות, איתן ברושי אמר לפני מספר חודשים כי מגרון שבבנימין לא יפונה עד חודש אוגוסט, בניגוד להתחייבות המדינה לבג"ץ. בראיון לגל"צ התייחס בראשי למשא ומתן עם תושבי המקום והסביר כי המטרה היא להגיע להעתקת המאחז בהסכמה ולא בפינוי אלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו