נציגי עיריית ירושלים יוזמנו לראשונה להשתתף בוועידה הבינלאומית לתחבורה וביטחון עירוניים שתתקיים ביוסטון בחודש דצמבר, כך הבטיח סמנכ"ל 'רשות התחבורה העירונית של מדינת ניו יורק וקונטיקט'- M.T.A ומנהל מחלקת הביטחון של הרשות, וויליאם גי' מוראנג'י, לח"כ הרב מאיר פרוש.

מוראנג'י, מהאחראים על כל רשת התחבורה, הרכבות התחתיות והאוטובוסים בניו יורק, נועד עם ח"כ פרוש במסגרת סדרת פגישות שערך פרוש עם בכירים בעיריית ובמדינת ניו יורק, חברי קונגרס, בכירים באו"ם ובמשטרת ניו יורק להכנת תשתית לקידום ענייני ירושלים, לקראת התמודדותו לתפקיד ראש עיריית ירושלים. הרב פרוש שיצא לארה"ב לרגל שמחה משפחתית, ניצל את שהותו בניו יורק לצורך סדרת פגישות ללימוד ההתמודדות עם בעיות שונות במטרופולין ירושלים ולגיוס תומכים ומשקיעים לעיר.רשות התחבורה M.T.A הינה מהגדולות בעולם והיא מעסיקה כ-50 אלף עובדים ברכבות התחתיות ובאוטובוסים. לרשותה של הרשות כמה אלפי אנשי ביטחון הפועלים במסגרת משטרת M.T.A. מנהלה של משטרת M.T.A, וויליאם מוראנג'י האחראי, כאמור, גם על הביטחון השוטף ברשות הבטיח לרב פרוש כי ישמח לשלוח מומחים מרשות התחבורה לירושלים כדי לסייע בפתרונות תחבורתיים בעיר ולייעול ושיפור מערכת התעבורה במיוחד בשעות העומס ולהפעלה יעילה של הרכבת העילית החדשה שתופעל בירושלים.קודם לכן נועד הרב פרוש עם כמה חברי קונגרס. תחילה נועד עם חבר הקונגרס היהודי חיים דוד (אנטוני) ווינר מהמפלגה הדמוקרטית. ווינר, העתיד להתמודד בשנה הבאה על ראשות עיריית ניו יורק, דן עימו על נושאים משותפים ובהם זיהום אוויר, בעיות הגירה, המחסור ביחידות דיור לזוגות צעירים ועל הדרכים לסיוע לירושלים במסגרת עבודתו בקונגרס ובוועדות אנרגיה, מסחר ומשפט של בית הנבחרים בהם הוא חבר.

לאחר מכן נפגש הרב פרוש עם חבר הקונגרס אדולפוס (אד) טאונס מהמפלגה הדמוקרטית מניו יורק. טאונס, חבר ותיק ב'שדולת השחורים בקונגרס', נענה לבקשתו של הרב פרוש לסייע לענייניה של ירושלים בכל הוועדות בהן הוא חבר ואף נענה באדיבות רבה להזמנתו של הרב פרוש לערוך ביקור בירושלים.

בשעות הצהריים נועד ח"כ פרוש עם חבר הקונגרס היהודי מלונג איילנד, סטיב ישראל מהמפלגה הדמוקרטית. משם יצא פרוש לביקור במשרדי הממונים על השקעות כספי קרנות הפנסיה של עובדי עיריית ומדינת ניו יורק, תומס פ. דינאפולי, ו-וויליאם סי. תומסון. תומסון המתמודד אף הוא על משרת ראש עיריית ניו יורק והאחראי על השקעות כספי קרנות הפנסיה של עובדי ניו יורק סיטי, מהגדולים בעולם, הבטיח לבקשתו של פרוש כי ירחיב את ההשקעות בקרנות שיסייעו להתפתחותה העסקית של ירושלים ולהרחבת מעגל העובדים בעיר. דינאפולי ותומסון אף הבטיחו לשגר מומחים לעיריית ירושלים לסיוע והכוונה ובדיקת כדאיות השקעות. בפגישה סוכם עוד כי ישתתפו ב'ועידת ראש העיר ירושלים לעסקים' אותו החל להוביל פרוש ויגייסו אנשי עסקים ומשקיעים לעזרתה של ירושלים וראש העיר הנבחר.את יומו השני בארה"ב הקדיש הרב פרוש לפגישות עם בכירים בארגון האומות המאוחדות. תחילה נועד הרב פרוש עם איגור דזונדב ממקדוניה, ראש לשכת הנשיא הנוכחי של האסיפה הכללית של האו"ם. לאחר מכן נפגש עם אמיר דוסל מפקיסטאן, העומד בראש לשכת השותפויות של האו"ם, המטפל בקשרים בין משרדי האו"ם ושותפים פוטנציאלים מהמגזר הפרטי והציבורי. דוסל הבטיח לבקשתו של פרוש כי יעמוד לימינו לסייע לירושלים ואף יקדם ועידות בינלאומיות והשקעות במיזמים משותפים בירושלים עם ענקי ההייטק בעולם כדוגמת 'מיקורוסופט' ו'גוגל' כפי שעורך האו"ם במקומות שונים בעולם.לאחר מכן נועד הרב פרוש עם יו"ר הוועדה השלישית של האסיפה הכללית של האו"ם העוסקת בעניינים חברתיים, הומניטאריים ותרבותיים, פרנסיס קיי בוטג'ירה, שגריר אוגנדה ויו"ר קבוצת הארגון האיסלמי באו"ם. כמו כן מכהן השגריר בוטג'ירה גם כחבר תורן ב'מועצת הביטחון' של האו"ם מטעם מדינות אפריקה. במועצת הביטחון, כידוע, חברים קבועים נציגי ארה"ב, רוסיה, סין, בריטניה וצרפת. בוטג'ירה הבטיח לשמש כשגריר נאמן של תושבי ירושלים ולדאוג לביטחונה ושגשוגה של העיר. השגריר התייחס בחמימות רבה והעניק לרב פרוש את מספרי הטלפון הניידים שלו כשהוא מבטיח כי יעמוד לצידו בכל עניין הקשור לירושלים בכל עת.ביום שישי בבוקר נועד הרב פרוש עם הנציב העליון ריימונד קלי, ראש משטרת עיריית ניו יורק, אחד מהגורמים החשובים ובעלי ההשפעה בתחום בטחון פנים בכל רחבי ארה"ב והעולם כולו. בפגישה דנו השניים בבעיות אבטחה, ביטחון ותנועה בערים ירושלים וניו יורק כשקלי מבטיח כי ישמח להעביר מידע מניסיונו הרב לפתרונות בתחומים אלה לעיר ירושלים.במהלך ביקורו נועד גם הרב פרוש עם ראשי ועידת הנשיאים וארגונים יהודיים בארה"ב. בפגישה נדונו נושאים יהודיים ומוניציפאליים העומדים על סדר יומה של ירושלים.