הייתכן שיש קשר בין ארגוני זכויות אדם לבין ארגוני טרור? משתתפי משט המחאה נגד ישראל הוכיחו אמש (24 באוגוסט 2008) כי קשר מסוג זה אפשרי בהחלט. 44 פעילי השמאל הקיצוני שהגיעו לחופי עזה בשתי ספינות במחאה על "המצור הישראלי" נועדו אמש עם ראש ממשלת חמאס, איסמאעיל הניה, ועם בכירים נוספים בחמאס. הניה העניק לפעילי השמאל, ובהם פרופסור ג'ף האלפר מישראל, אזרחות פלשתינית ו"אות שבירת המצור". יש לציין, כי איש האקדמיה הישראלי ד"ר אורי דיוויס שנמנה על יוזמי ספינת המחאה התאסלם בשבוע שעבר ונישא לפעילת פתח' ברמאללה.  במסיבת עיתונאים שערכו בעזה לצד אישים בחמאס הודיעו פעילי השמאל על הזדהותם המלאה עם תושבי רצועת עזה והביעו שמחה על פריצת המצור ושליחותם ההומניטארית. הם קראו סיסמאות בזכות "החירות לעזה" כשהם עוטים על עצמם כאפייה פלשתינית ונושאים דגם של מפת "פלשתין". אחד מפעילי השמאל שמוצאו מאירלנד הכריז על ויתור על האזרחות האמריקנית שלו במחאה על מדיניות ארה"ב.

נציגה מטעם פעילי השמאל אמרה במסיבת העיתונאים, כי המבצע הינו "ביטוי לאנושיות ומבטא את תקוות העם הפלשתיני לשבירת המצור". פול לודריה ממארגני השיט הגדיר את הפעולה כ"חלום שהתגשם" ואמר, כי "אנו מצייגים מיליוני אנשים התומכים בעם הפלשתיני ומה שעשינו לא היה הכוח צבאי אלא בכוח של אנשים והצדק".ג'מאל אל-ח'ודרי, חבר הפרלמנט הפלשתיני ואיש חמאס (נתמך ע"י ח'אלד משעל), הודה לפעילי השמאל על תמיכתם וציין, כי הגעתם הייתה "קרב אמיתי שגיבוריו וחייליו היו הפעילים הזרים, הנשק היה המערכה התקשורתית ואמצעי התקשורת השונים והמנצחים הם פעילי (השמאל) והעם הפלשתיני".

סעיד סיאם, שר הפנים בממשלת חמאס, האחראי לרצח של מאות אנשי פתח' בשנה האחרונה ועל מנגנון טרור, ברך אף הוא הגעת משלחת פעילי השמאל וקרא למדינות ערב ללכת בעקבותיהם ולפרוץ את המצור.