יעל רוטנברג מפתח תקוה ואריאל פופוביץ מבני ברק, ערכו השבוע 'שבע ברכות' ביישוב החרב חומש שבצפון השומרון.

במטה 'חומש תחילה' מסבירים כי בחירת המיקום ל'שבע ברכות' הייתה טבעית שכן הכלה פעילה מסורה במטה "חומש תחילה" והשתתפה בעליות רבות לחומש.

עוד הם מספרים כי בעליה לחומש לפני כשנה, במלאת שנתיים לגירוש, נפצעה יעל ברגלה. הם מציינים כי לקראת החתונה אף הוסרט בחומש סרט שהוקרן בחתונתה כהפתעה.

הזוג הטרי בחומש

נזכיר כי לפני שבוע נישאו בחומש אסף וולברג (22) מבני ברק ושונמית קירשנבוים (20) מחשמונאים.

החתן סיפר בראיון לערוץ 7 על ההחלטה החשובה, "רצינו לתת תשובה לאיוולת ולפשע שהתחיל בי' באב בגוש קטיף והסתיים בי"ח באב בצפון השומרון. רצינו להראות שלנו יש חוקים של הקב"ה ושעלינו לחזור ולבנות את היישובים".

הוא הסביר כי חופה זה הבסיס להקמת הבית ולכן רצו לקיימה במקום לא רגיל, "החלטנו שחומש זה המקום". "אני צופה מדי יום מהישיבה בשבי שומרון על חורבות חומש, הלב שלי נצבט לראות את היישוב החרב, אומנם יש שם יהודים אך זה לא כמו שזה היה לפני ארבע שנים. בעריכת החופה במקום רצינו להחזיר את הגלגל אחורה".

החתן הנרגש סיפר כי "החופה בחומש מאוד ריגשה אותי, בדיוק לפני שלוש שנים היינו בחומש בזמן הגירוש, זה שימח אותי לחזור. גם הסבים והסבתות שמחו, הם פטריוטים וצעירים ברוחם". עם זאת אמר אסף כי יש הרבה קרובי משפחה שלא הגיעו בגלל שהחופה נערכה בחומש, חלק מסיבות אידיאולוגיות וחלק מסיבות פרקטיות. "למרות זאת היה לנו חשוב לקיים את החופה בחומש", הוסיף.