חבר הכנסת ניסים זאב, איש ש"ס, מי שבעבר כיהן כחבר מועצת עיריית ירושלים, מעריך כי אם יחליט אריה דרעי להתמודד על ראשות עיריית הבירה הרי שהוא משוכנע שהתמודדות זו תהיה לברכה לעיר ולתושביה. 

זאב איחל ביומן ערוץ 7 לדרעי הצלחה בעיקר לנוכח השינויים בפניהם עומדת העירייה בתקופה זו והסוגיות הסבוכות הכרוכות בניהולה. "צריך לזכור שעיריית ירושלים נמצאת בפני שינויים", אמר והזכיר את עזיבת העיר, ההפרדה בין חלקיה של העיר ועוד. לטעמו דרעי יוכל לעשות רבות למען העיר. 

זאב נזכר בימיו כחבר מועצת ירושלים ובתרומתו של דרעי לעיר. "הוא עזר וסייע רבות כמנכ"ל משרד הפנים לעיריית ירושלים. תמך רבות בפיתוח ושגשוג העיר על ידי טדי קולק. אין ספק לגבי יכולותיו. אני רוצה להאמין שיהיה מועמד שיהיה מקובל על הכלל ולא תהיה מחלוקת שתוביל להפסד המערכה".להערכתו בתום בדיקה שיבצע דרעי יוחלט אם ירוץ כנציג ש"ס או כנציג המגזר החרדי כולו. זאת מתוך בחינת המהלך המועדף שיהיה בכוחו להביא להצלחה מקסימאלית.זאב מעריך שדרעי לא יתמודד חזיתית מול ח"כ מאיר פרוש כאשר במצב שכזה המתמודד השלישי, כלומר ברקת, הוא שיזכה. להערכתו דרעי יתמודד רק אם יסיר חבר הכנסת פרוש את מועמדותו לתפקיד. "אני חושש שיתכן מאוד שבגלל שיחסי הכוחות מחייבים את האחוזים המינימאליים של למעלה מארבעים אחוז, ברקת יהיה זה שיזכה במספר הזה של אחוזים".  באשר לאפשרות חזרתו של דרעי לפוליטיקה הכללית אומר חבר הכנסת זאב כי "אין לי ספק שאם הוא ירצה לחזור ואם הרב ירצה לחזור הוא יחזור בצורה כזו או אחרת".