ועדת הפנים של הכנסת דנה בפנית עמותת אומ"ץ בסדרת נושאים הקשורים למשטרה וביניהם פרשת בר לב, יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס-פז קרא לשר לביטחון פנים אבי דיכטר לבוא עם רצון טוב ולהציע פתרון יצירתי בכדי להמשיך את מינוי של ניצב אורי בר לב, תוך שמירה על סבב המינויים.

"מי שרוצה משטרה חזקה איכותית עם אמון הציבור חייב למצוא פתרון הרבה יותר נכון. יש למשטרה מפכ"ל ראוי וצוות פיקודי בכיר , אך התוצאה שיש הליך במשטרה שבסופו קרוב לוודאי אחד הניצבים המעריכים במשטרה ימצא את עצמו מחוץ למערכת, תוצאה זו תפגע הן באמון הציבור והן בקצינים ושוטרים הנמצאים בתוך המשטרה היום", אמר פינס. 

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) גם כן קרא לשר דיכטר לחזור בו מהחלטתו להדחת ניצב בר לב," אם משטרת ישראל תאבד את ניצב אורי בר לב הדבר יגרום לנזק למדינת ישראל". ראש אגף משאבי אנוש ואחראי על המנויים במשטרה, ניצב עמיחי שי, אמר בועדה, כי "אנו מערכים את ניצב אורי בר לב , אך מה שנעשה לסגל הפיקוד הבכיר במשטרה בעקבות הליך בר לב אינו תקין".

לדבריו, "כקצין במשטרת ישראל לא הייתי מרוצה מתהליך המנויים של משטרת ישראל , היום התהליך ברור ומובנה מושתת על יכולות,משמעת, וניסיון וועדות איתור וההליך כיום הוא מאוד מאוד נקי, מי ששותף בסופו של דבר למינוי הוא המפכ"ל והשר לביטחון פנים, לקרוא למפכ"ל המשטרה הזוי ואפרורי זה לא לעניין".

ח"כ יצחק אהרונוביץ (ישראל ביתנו) סמפכ"ל המשטרה לשעבר, אמר בדיון כי הוא סבור שהחלטת המפכ"ל לשלוח את ניצב בר לב ללימודים הייתה נכונה. לדבריו, "אורי בר לב קצין טוב שהוריד את הפשיעה בדרום, אחד המוזות היותר קשים. זה שרצו לסגור שנה מראש מינוים זו תקלה, הליך זה אינו בריא לארגון כזה. זכותו של המפכ"ל למנות את קציניו. וכן אני ממליץ לבר לב לצאת ללימודים ושיחכה לסבב הבא".

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, אליעד שרגא, אמר בדיון כי הוא מצר על כך שמפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים לא הגיעו לדיון בנושא כה חשוב, "המסר שהמשטרה משדרת בהליך הדחת ניצב בר לב הו שמי שטוב הולך הביתה", אמר שרגא.

"יש כשל נקודתי בסבב הנוכחי, ועדת זילר קובעת שניצב אילן פרנקו אינו מתאים לקידום ודווקא אותו הולכים למנות למפכ"ל ומי שטוב שבניצבים מגלגלים הביתה", מוסיף שרגא ואומר, כי "אנשים מנהלים את המשטרה כאילו זה חברה של אבא שלהם, הכול אישי ושום דבר לא עיניני, אני מבקש שתקום ועדת חקירה פרלמנטארית בעניין זה".

נציין כי מפכ"ל המשטרה והשר דיכטר לא הגיעו למרות שהוזמנו לדיון.