השר לשעבר ומי שהיה לסמל מאבק לזכויות האדם, נתן שרנסקי, המכהן כיום כיו"ר מכון אדלסון ללימודים אסטרטגיים במרכז שלם, יקבל מחר בוושינגטון את פרס החירות על-שם נשיא ארה"ב לשעבר, רונלד רייגן.

את הפרס יקבל שרנסקי מידיה של אלמנתו של הנשיא האמריקאי המנוח, ננסי רייגן. במהלך הטקס יברך את שרנסקי המועמד לכהונת נשיאה הבא של ארצות הברית, הסנטור ג'ון מקיין.

יצוין כי שרנסקי הוא העשירי בעולם שזוכה בעיטור, והישראלי השני שמקבל אותו אחרי ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין.

ערב ההוקרה יתקיים במהלך ארוחת ערב מפוארת שתיערך בבניין רונלד רייגן ומרכז הסחר הבינלאומי. באירוע ישתתפו אשתו ואימו של מועמד המפלגה הרפובליקנית, ג'ון מקיין, וכאמור, המועמד עצמו, שלא יוכל להיות נוכח באירוע, יברך את שרנסקי באמצעות שיחת וידאו.

במכון אדלסון מזכירים כי מקיין פגש את שרנסקי בקיץ, כאשר קיבל לידיו, ביחד עם הנשיא ג'ורג' בוש, עותק מספרו החדש של שרנסקי, "ההגנה על הזהות".

עם ההכרזה, פורסמה הודעה בספריה על שם רייגן בקליפורניה ובה הדגישה ננסי רייגן בהודעה מיוחדת את ההערכה הרבה שרחש בעלה לשרנסקי. "בעלי אמר פעם שהמסירות של נתן לנושא החופש הוא סמל לתקווה האנושית הנעלה ביותר. שחרורו מהכלא הסובייטי היה אחד האירועים המפצים ביותר במהלך נשיאותו של רוני", כתבה רייגן בהודעה.