הסנאטור הרוסי יתרום למען נוער בסיכון

הסנטור הרוסי יהודי, בוריס שפיגל, ביקר בכפרי הנוער "בן יקיר" ו"הדסה נעורים" של הסוכנות היהודית והודיע כי יסייע לטיפוח הכפרים.

בני משה , כ"ח באלול תשס"ח

במהלך הימים האחרונים אירח יו"ר הסוכנות היהודית זאב בילסקי את הסנטור הרוסי בוריס שפיגל העומד בראש הקונגרס העולמי של היהדות דוברת הרוסית. האורח ביקר בכפרי הנוער "בן יקיר" ו"הדסה נעורים" של הסוכנות היהודית, פגש את בני הנוער הלומדים בכפרים ואת מוריהם.

בסוכנות היהודית מספרים כי במהלך הביקורים התרגש סנטור שפיגל עד דמעות והודיע בו במקום כי יסייע לטיפוח כפרי הנוער ולפעילותם, בתרומה נדיבה. הסנטור שפיגל הצהיר כי בכוונתו ובכוונת הקונגרס העולמי של היהדות דוברת הרוסית לסייע לספורטאים מצטיינים ב"הדסה נעורים" ולהקים אולם קולנוע בכפר "בן יקיר". בין היתר מבקש התורם ליזום תערוכת ציורים להנצחת השואה ולממן מלגות לציירים הצעירים.

במסגרת התמיכה לכפר הנוער "הדסה נעורים" יסייע הסנטור שפיגל לממן פעילות בבית הספר לספורט בכפר הנוער. בין בוגרי בית הספר ישנם ספורטאים מצטיינים ברמה אירופאית ועולמית בתחומי האתלטיקה הקלה. הסיוע נועד לממן כל פעילות ספורטיבית כגון הופעה בתחרויות בישראל ובחו"ל, ארגון מחנות אימונים מיוחדים, תזונה נכונה לספורטאים ועוד.